Skocz do zawartości

Układ chłodzenia a nagrzewnica


Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrykski

Witam, mam taki problem mianowicie 2 dni temu przy dużych mrozach zamarzła mi woda w układzie chłodzenia, nie zauważyłem tego i ruszyłem w trasie, po pewnym czasie zagotowała mi sie woda w układzie i wywaliło ja, po około 3 godzinach udało mi sie rozmrozić układ i dolać borygo( uzupełniłem wodę, która wcześniej wyparowała) zaraz po tym samochód trzymał juz normalnie temperaturę w czasie jazdy (90 stopni, ) ale nie działało ogrzewanie ( od momentu zagotowania wcześniej było ok) Pojechałem do mechanika i wymienił mi wodę na borygo w układzie wyczyścił i cacy, ale stwierdził ze zapchała sie nagrzewnica i musi ja rozpruć i biedzie to kosztowało 1000zł samochód potrzebny mi jest do pracy i on o tym wie a i powiedział ze jak tego nie zrobię to biedzie mi sie gotować woda w układzie, bo nie biedzie obiegu i nie da sie tym jeździć mam vectre B 2.5 kat z 1998r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

też jestem ciekawy jak można w domowych warunkach bez pomocy mechanika odetkać zapchaną nagrzewnice? może przelać przez nią jakiegoś kwasu? albo czegoś podobnego. tak robiłem z wężownicą od piecyka gazowego i pomagało.

 

a może ocet?tak jak w starych czajnikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężownica ma dużo grubsze rurki niż nagrzewnica - w nagrzewnicy ze 3mm bedą

 

nagrzewnic się nie naprawia tylko wymienia

obawiam się, że trzeba wymienić

 

Pojechałem do mechanika i wymienił mi wodę na borygo w układzie wyczyścił i cacy, ale stwierdził ze zapchała sie nagrzewnica i musi ja rozpruć i biedzie to kosztowało 1000zł samochód potrzebny mi jest do pracy i on o tym wie a i powiedział ze jak tego nie zrobię to biedzie mi sie gotować woda w układzie

1. cena 1000 jest z kosmosu - nagrzewnica kosztuje 100-150zł nowa

2. nagrzewnicy się nie rozpruwa tylko wymienia - godzina pracy

3. bez nagrzewnicy da się jeździć - należy w komorze silnika zdjąć oba węże do niej biegnące i je połączyć ze sobą, woda nie będzie się gotować

4. zmień mechanika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jeśli wezmę nagrzewnice z innego modelu astry np. z większym silnikiem lub od vectry albo z innego rocznika to może być jakiś problem? różnią się czymkolwiek od siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polacy w naturze mają kombinowanie... nie mam pojęcia dlaczego...

 

http://allegro.pl/item843158784_nowa_nagrzewnica_opel_vectra_b_bez_klimatyzacji.html

http://allegro.pl/item848238082_nowa_nagrzewnica_opel_vectra_b_ac.html

 

wersja z klimą, wersja bez klimy...

z czym jeszcze jest problem?

wymiana ok. 100zł u "normalnego" mechanika

do tego 35zł 5l płynu do chłodnicy

całość jakieś 200zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności