Skocz do zawartości

Twarda praca silnika 2.0 dti


Gość jola_dolas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jola_dolas

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tu nowa i oczekuję wyrozumiałości i cierpliwości jak dla kobiety. Mam zafirę 2.0 Dti z 2000 roku i duuuży problem. Auto nie dobrej ma dynamiki charakteryzuje się bardzo twardą pracą silnika, na niskich obrotach słychać spalanie stukowe. Ręce mi już opadły i nie wiem co robić. Pompa wtryskowa zregenerowana, wtryski sprawdzone i wszystko z nimi ok, pompa vacuum wymieniona na nową podciśnienie -1 bar, elektrozawory i zawór egr nowe, żadnego błędu po badaniu KTS-em, 3 razy wymieniany czujnik położenia wału korbowego,czujnik temperatury płynu chłodzącego, wyczyszczony kolektor dolotowy, wymienione turbo, przepływka nowa boscha, paliwo zmieniane z różnych stacji, nigdy jakaś tandeta, żadnej poprawy, dodam ,że auto odpala od pierwszego strzału, zawsze. Samochodu

sprzedać nie mogę bo klienci nie dają się nabrać. Jeśli wy mi nie poradzicie drodzy forumowicze to nie już nie wiem co mam robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko jola,jestem w stanie to zrobic.Ale mieszkasz za daleko. :?:

Czy po wymianie tego wszystkiego,został przeprowadzony proces zerowania,a później programowania cyklu pracy komputera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jola_dolas

Dzięki boogoo za zainteresowanie moim ciężkim przypadkiem. Jeśli chodzi o ten proces o którym piszesz to z pewnością nie. Kręcę się w kółko i żadnych konkretów. Wiem, że pewnie to tajemnica zawodowa, ale może coś bliżej na temat tego zerowania komputera.

Muszę jeszcze nadmienić bo wcześniej tego nie napisałam, że zdarzają się momenty gdzie silnik pracuje zdecydowanie lepiej, ale nie mogę znaleźć zależności w jakich okolicznościach następuje poprawa. Nieraz po zapaleniu zdarza się ale bardzo rzadko, że jest prawie wszystko ok, nieraz po postoju godzinnym i ostygnięciu silnika i ponownym rozruchu zaczyna pracować miękko, a nieraz bardzo długo nic tylko wciąż twarda praca i trzęsienie silnika podczas zapalania i gaszenia. Czy w dalszym ciągu będzie to z tym komputerem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dalszym ciągu będzie to z tym komputerem?

Tak!:D!Na 100%.Tylko nie daj sobie wymienic komputera.Pisałem gdzieś już o tym.Poszukaj proszę :D .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jola_dolas

Szukam z bratem na razie kogoś kto zna się na rzeczy i by to zrobił, ale za bardzo nie wiedzą ci spece o co chodzi, natomiast proponują wgranie nowego softu, ale czy to to o czym piszesz boogoo? Nikt w okolicach Zduńskiej Woli nie pojęcia o czym mowa. Może, któryś z forumowiczów z okolic Łodzi wie gdzie można wyzerować komputer a potem zaprogramować cykl pracy komputera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Polecam okolice Kalisza, Koscielna Wies, p. Karpisiewicz, w podobnej sytuacji moja zafire uleczyl, i w ogole to jest koles z wieloletnim doswiadczeniem pracy w serwisie Opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jola_dolas

No i kicha komp zresetowany, wrzucony nowy soft i dalej to samo. Załamka na całego. Facio, który wgrywał nowy soft, powiedział, że się za bardzo nie zna na pompach i mechanice, bo on jest elektrykiem samochodowym, ale jak dla niego te przyczyny mogą być spowodowane zbyt wczesnym wtryskiem (źle zsynchronizowana pompa ze sterownikiem), lub uszkodzonym wtryskiwaczem, polecił mi udać się do jakiegoś gościa od pomp, co ma techa a nie KTS-a, bo na techu ponoć można zobaczyć kąt zadany przez komp. i uzyskany w rzeczywistości, a na KTS-ie tego nie widać dokładnie. Dzwoniłam do p. Karpisiewicza jak polecił mi damianrr, ale prosił o kontakt po nowym roku. Sprawiał wrażenie, że wie w czym rzecz, trudno tyle już za mną to spróbuję jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś to zrobił nie do końca :wesoly:

Jeśli WSZYSTKIE czujniki masz powymieniane na nowe i pompa chodzi, to auto muuusi chulac miękko i cicho.U mnie tak samo było.Szukałem na 3 forach(poszukaj moje posty z przed roku),studiowałem budowę pompy VP,analizując ją DOKŁADNIE,nie miałem żadnych błędów i po zebraniu wszystkiego zrobiłem tylko programowanie-Z NIEDOWIERZANIEM :)

Aż tu nagle auto zaczęło pracowac miękko i zniknęło spalanie stukowe.

 

 

o masz tu zaczynałem szukac przyczyn: http://forum.opel24.com/zmiana-kultury-pracy-dti-vt33411.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jola_dolas

Tak może masz rację, bo sprawdzić tego nie mogę ponieważ nikt nie chce zrobić resetu i na nowo zaprogramować. Ten gość wczoraj to jak się okazało, przyznał się, że nic nie robił tylko wykasował błędy (nie wiem jakie bo nie było żadnych). Dzisiaj oddał mi kasę (chyba sumienie go dręczyło). Dalej problem mam z tym, że 3 ASO Zduńska Wola, BSP i TRAX oba w Łodzi odmówiło mi tej usługi argumentując miedzy innymi, że jest to bez sensu, strata czsu, nic to nie da, a poza tym potrzebne są jakieś kody do immo., radia, centralnego zamka, a ja takich woogóle nie posiadam. Radio mam tak rozkodowane, że po odłączeniu od akumulatora i z powrotem podłączeniu wszystko działa bez żadnych kodów. Powiedz mi boogoo czy ta czynność jest aż tak skomplikowana, że nawet ASO umywa od tego ręce? Czy faktycznie są potrzebne jakieś kody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności