Skocz do zawartości

Regulacja wysokości fotela Astra G - dołożenie


Gość SzaryAster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzaryAster

Witam wszystkich użytkowników Forum!

 

Jestem nowy, więc klika słów o mnie. Mam 3 drzwiową Astrę G z fotelami bez regulacji wysokości. Ponieważ samochód zaczęła prowadzić moja małżonka mam pytanie:

 

W Jaki sposób jest mocowana regulacja wysokości do fotela kierowcy (ze składanym oparciem)?

Czy jest to zwykły fotel + mechanizm regulacji z dźwignią regulacji + plastikowe osłony, czy też może regulacja jest bardziej zintegrowana i nie da się jej dołożyć do podstawy zwykłego fotela?

 

Chciałbym kupić na szrocie ten mechanizm regulacji od jakiegoś fotela i sobie wstawić, oszczędzając własną tapicerką, ale nie wiem czy się da. Jeżeli jest to tylko kwestia wymiany podstaw fotela, to jestem skłonny powalczyć.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel jako całość składa się z szyn i fotela "właściwego"

do szyn fotel jest zamocowany 4 śrubami na klucz 15 o ile pamiętam, i niezależnie od tego czy 3d czyli pochylane oparcie czy 5d/kombi czyli nie pochylane, to do szyn pasuje

mechanizm podnoszenia wchodzi w skład szyn

na szrocie szukaj szyn lub całego fotela kierowcy z astry f/g, vectry a/b, calibry, a jeśli nie przeraża cię drobna przeróbka to nawet z omegi a/b, gdzie regulacja wysokości była elektrycznie - doprowadzisz jedynie zasilanie grubymi przewodami i masz klasę wyżej niż korbka :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzaryAster

Dzięki ArKos za pomyślne wieści! :oops:

 

Rozumiem, że:

 

1) odkręcam obecny fotel właściwy od szyn,

2) odkręcam obecne szyny,

3) Wyrzucam obecne szyny na szrot

4) Na szrocie kupuje szyny z mechanizmem podnoszenia, ewentualnie odkręcam go od fotela właściwego od "dawcy"

5) Przykręcam szyny "podnoszone" w miejsce wykręconych,

6) Zakładam fotel na "podnoszone" szyny.

 

Czy tak?

 

Tylko jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje: Mechanizm podnoszenia obudowany jest takim plastikiem z boku fotel i wygląda to bardziej na element mocowany bezpośrednio do fotela zamiast do mechanizmu podnoszenia na szyn.

Jak to jest, bo diabeł siedzi w szczegółach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak?

nie tak

na zamontowanym w aucie fotelu nie dojdziesz do śrub, aby odkręcić fotel od szyn, więc najpierw trzeba całość wytargać z auta a dopiero potem rozdzielać fotel od szyn

 

Tylko jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje: Mechanizm podnoszenia obudowany jest takim plastikiem z boku fotel i wygląda to bardziej na element mocowany bezpośrednio do fotela zamiast do mechanizmu podnoszenia na szyn.

Jak to jest, bo diabeł siedzi w szczegółach?

 

starsze typy aut mają z przodu korbkę i twój plastik osłaniający powinien pasować

nowsze (np vectra :oops: mają "lizaka" czyli wajche w tym plastiku

jesli wyszarpiesz nowszy to razem z plastikiem fotela bierz

 

ja bym szukał tego na korbkę lub elektrycznego, bo z tym moim zdaniem najmniej niepewności będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzaryAster

na zamontowanym w aucie fotelu nie dojdziesz do śrub, aby odkręcić fotel od szyn, więc najpierw trzeba całość wytargać z auta a dopiero potem rozdzielać fotel od szyn

OK. Już rozumiem.

 

starsze typy aut mają z przodu korbkę i twój plastik osłaniający powinien pasować

nowsze (np vectra :D mają "lizaka" czyli wajche w tym plastiku

jesli wyszarpiesz nowszy to razem z plastikiem fotela bierz

 

ja bym szukał tego na korbkę lub elektrycznego, bo z tym moim zdaniem najmniej niepewności będzie

Przeglądam zdjęcia Astr II i widzę, że regulacja wysokości jest z boku na wajchę z plastikiem. Więc albo wezmę z korbką coś starego (Astra F ?), albo wyszarpie z plastikiem. Myślisz, że ten starszy typ - korbka, będzie rozstawem i mocowaniem pasował do fotela właściwego Astry II oraz torów w podłodze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ten starszy typ - korbka, będzie rozstawem i mocowaniem pasował do fotela właściwego Astry II oraz torów w podłodze?

tak

powinno pasować

miałem w kadecie fotele z calibry, a do drugiego wsadziłem kubełkowe recaro z astry f

astra f/vectra a/calibra/kadett są 100% takie same

jestem na 99% pewien że astra f do astry g też jest to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności