Skocz do zawartości

zawór odpowietrzania zbiornika paliwa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Coś mi stuka w małym zaworku powyżej filtra powietrza, dochodzą do tego dwa wężyki i wtyczka, wyczytałem że to zawór odpowietrzania zbiornika paliwa, sprawa wygląda tak że po odpaleniu i przejechaniu krótkiego dystansu zaczyna w tym zaworku coś stukać, równomiernie tyk, tyk, tyk na wolnych obrotach nie, zaczyna jak troszkę dodaje gazu i ucicha tak powyżej 2500tys obrotów.. auto chodzi normalnie, nic złego nie zauważyłem oprócz tego denerwującego stukania, da coś się z tym zrobić? bo z tego co patrzyłem to jest ten zaworek nierozbieralny, proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a no po to, że drażni mnie jak jadąc słyszę, że mi coś pod maską stuka,poza tym nie wiem czy coś nagle się jeszcze z tym nie pogorszy, a jak mi nagle auto stanie gdzieś w trasie?? wtedy będę wiedział po co..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu.

Witam i mam pytanie. Za co odpowiada ten przewód bo prawdopodobnie z niego mi leje. Dzięki..URL=http://www.fotosik.pl]Dołączona grafika[/url]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na odpowietrzanie zbiornika paliwa

powinien lecieć wzdłuż rury wlewowej (tej grubej) i wychodzić do wlewu ponad blaszką widoczną po odkręceniu korka z baku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mi nagle auto stanie gdzieś w trasie??

nie ma takiej opcji

ten zaworek doprowadza pary paliwa pobierane ze zbiornika i wędrujące przez filtr węglowy

po prostu ekologia

sprawdź, czy CHECK nie wywali błędu jak zdejmiesz wtyczkę z tego elektrozaworu - nie powinien... jeśli nie wywali to zostaw odpięte, silnikowi na pewno nic nie będzie

 

btw

gdybym miał usuwać wszystko, co mnie w aucie denerwuje, to jeździłbym chyba wersją "fred flinstone" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo.Od jakiegoś miesiąca zaczął mi stukać ten zawór.Wcześniej wszystko było ok.

Czy warto go wymieniać ?? A może da sie jakoś go naprawić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jeszcze zauważyłem że stuka mi tylko jak jest temperatura ujemna, działo mi się tak na tych mrozach tydzień temu, później było cieplej i przestało, teraz jest u mnie -2 jechałem przed chwilką i nic nie słychać, zobaczymy co będzie dalej, na allegro można kupić tą cześć za 40zł używaną : http://www.allegro.pl/item840072397_zawor_par_paliwa_odpowietrznik_opel_astra_ii_g.html#gallery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam widzę że macie problem z zaworem odpowietrzania zbiornika paliwa. Przerabiałem ten problem jakiś rok temu wina leżała po stronie filtra węglowego był pęknięty i zawór na wolnych obrotach terkotał, po wymianie filtra węglowego wszystko wróciło do normy, proponuje sprawdzić filtr węglowy znajduje się w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności