Skocz do zawartości

ASTRA I- problemy z obrotami silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

mam astre I, 1.4, 60 kW i podczas jazdy gdy wyrzucam na luz to silnik wolno schodzi z obrotów (nawet jak jest rozgrzany), zatrzymuje sie przy około 1500 obr/min i potem pomalutku schodzi tak do 1000 ale nie niżej, czy to jest normalne zachowanie? prosze o opinie, a i gdzie znajduja sie urządzenia odpowiedzialne za obroty silnika, (jak macie to wklejcie jakies fotki), z góru dziekuje i pozdrawiam :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

witam silnik krokowy znajduje sie sprzodu jak zsatbiesz na przeciw silnika to zobaczysz gruszke czarna od tej puszczki idzie grubu waz do filtru powietrza no i pod ta gruszke bedziesz mial silnik krokowy na 2 sruby torx po przekontnej

 

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2007 10:40 ]

to po lewej to jest krokowka...ale najpier bym proponowal z czytac bledy silnika http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html prawidlowe obroty sa od 800-900 czyli u ciebie silnik krokowy..pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam astrę 1.8 16V , czasami zdarza się, że podczas jazdy ""na luzie" gasnie,jest też problem z obrotami silnika -są za wyskokie, parę razy zdarzyło się tez ,że zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika, spalanie w normie-jazda ciągła 6,5 l/100 a jazda mieszana 7,5 do 8 l/100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dołączam się do posta mój problem wygląda tak: po wrzuceniu na luz silnik schodzi do 500obr, czasem do 1500obr i utrzymuję te wartości dopóki nie stanę w miejscu tzn. nawet kiedy bardzo wolno się toczę np do świateł silnik chodzi na 500obr kiedy stanę w miejscu obroty wyrównują się do 900obr czyli wracają do normy. Przypadłość ta występuje na rozgrzanym silniku i nie za każdym razem po prostu raz jest raz nie. Krokowca czyściłem, świece nowe, kopułka + palec wygląda ok., lambda zmieniona na GM, moduł zapłonowy wymieniony kable WN nie mają przebicia więc brak mi już pomysłów, dodam iż silnik ten nie ma EGR-a tzn. tak myślę oraz mam LPG ale z krokowcem więc komputer od gazu sam dobiera mieszankę zresztą staram się jeździć raz na jakiś czas do serwisu na regulację z racji dużych przebiegów jakie robie moim astrolotkiem. Czasem zapala się kontrolka od komputera zdarzyło się tak 2 razy przez ost. 30tys jednak gasła po ponownym uruchomieniu samochodu a odczytaniu kodów nie pokazywało żadnego błędu. Spalanie jest w normie Aara… i zapomniałem dodać czujnik temperatury też wymieniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
mam astrę 1.8 16V , czasami zdarza się, że podczas jazdy ""na luzie" gasnie,jest też problem z obrotami silnika -są za wyskokie, parę razy zdarzyło się tez ,że zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika, spalanie w normie-jazda ciągła 6,5 l/100 a jazda mieszana 7,5 do 8 l/100.

 

dobrze ze poszperałem.mam ten sam problem przy tym silniku,tyle ze u mnie nie zapala sie kontrolka,do tego wszystkiego obroty lubią falowac.ostatnio zgasł chyba z dziesiec razy,a teraz jest ok.nie wiem jak długo.czy mam sie zabierac za silniczek krokowy czy lepiej jechac do serwisu?jezeli moge to naprawic sam to prosze o rady

 

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 20:12 ]

jeszcze jakbyscie podpowiedzieli gdzie jest krokowiec w moim silniku i jak go skutecznie wyczyscic to bede wdzieczny

 

 

 

a przy okazji wesołych świąt wszystkim forumowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności