Skocz do zawartości

Hak holowniczy Vivaro


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Planuje założyć hak do mojego Vivaro. Mam pytanie odnośnie instalacji elektrycznej.

W tej aukcji ( http://moto.allegro.pl/item852056199_hak_holowniczy_opel_vivaro_trafic_oryg_wiazka.html ) sprzedający zaleca stosowanie jego haka gdyż posiada on orginalną wiązke. Moje pytanie brzmi: czy moge założyć tańszy hak i zwykłą wiązke (czyli wpiąć się "tradycyjnie" w instalacje). Jeżeli będzie to zwykła wiązka elektryczna wpięta w instalacje to czy będą jakies komplikacje np. błedy,itp.

Z góry dzięki za pomoc. Adrian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi-trans, po pierwsze nie uważam aby te 530 zeta to było drogo, tym bardziej, że w zestawie masz właściwie wszystko + gwarancja. Po drugie, nie sądzę abyś był w stanie zaoszczędzić kwotę, która byłaby warta zachodu. Bo nie myślę, abyś chciał kombinować z jakimś druciarstwem/. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W sumie to masz racje, tylko w poprzednim samochodzie (Skoda Fabia) założyłem hak za 220 zeta i nic się nie działo. Podpięcie instalacji polegało tylko na przyłożeniu przewodu do przewodu z instalacji samochodu i spięciu ich razem spinką. Spinki były dołączone do kompletu instalacji z haka. Taki hak do mojego Vivaro kosztuje ok 300 zeta. Jeżeli mam dołożyć 230 zeta tylko po to żeby mieć jakąś orginalną wtyczke to trzeba się zastanowić. A czy połączenie przewodów na "spinkach"można nazwać druciarstwem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy połączenie przewodów na "spinkach"można nazwać druciarstwem?

Jasne, że nie. Użyłem określenia druciarstwo niejako na wyrost, natomiast jeżeli możesz kupić hak równie dobry i z atestami jak ten z linku nieco taniej, to czemu nie. Same połączenia elektryczne to już szczegół, fakt, że z "oryginalną" wiązką będzie łatwiej i pewnie kontrolki na tablicy (jeśli są takowe przewidziane) też będą działać bez kombinacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie chodzi mi o te kontrolki lub inne błędy w układzie elektrycznym. Całe to moje pytanie wzieło się z tego,że kolega kupił 2-letnie dukato i założył hak u jakiegoś fachowca ponieważ ma on w nim jakiś moduł czy coś. Nie wiem o co chodziło mu jak mi o tym mówił, ale chyba chodziło o to że po podpięciu wiązki zmienia się opór na układzie elektrycznym i trzeba mu to wpisać do komputera. Nie wiem tak dokładnie dlatego pytam. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Dorze Ci radzą kupuj ten hak i się nie zastanawiaj .

Możesz kupić hak bubel podczepisz lawetę 2.0 t i się zdziwisz co się będzie dziać.

Fakt już widziałem za 240 zł ale jest to bubel a to że ktoś mówi że ma homologację to jest bzdurą i oszustwo.

Na aledrogo jest wiele produktów które tylko z nazwy nazywają się haki a faktycznie jest to wielka chała ale niestety wielu laików ludzi bez wyobraźni łapie się na tego typu produkty.

Super cena super tani hak a jakoś to w tej kategorii produktów już się nie mieści

Co do wiązki są dwie opcje zwykłe kable które podłączasz pod lampę albo drugi wariant jak na foto wiązkę dedykowaną ale musisz wiedzieć jaki to jest model auta 2001-2006 oraz model od 2006>

Wariant z funkcją rozłączania czujników cofania jest bardziej skomplikowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności