Skocz do zawartości

Opel astra - problem z kluczykiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam opla astre gtc i wielki problem - ostatnio gdy wlozylam kluczyk do stacyjki i probowalam go przekrecic auto odmowilo posluszenstwa. Wyswietla sie migajaca kontrolka w kolorze pomaranczowym z kluczem i autem i nie da sie go wtedy odpalic. Ostatanio wyciagalam , wkladalam i przekrecalam kluczyk chyba ze 30 razy az wkoncu odpalil.

Czy ktos z Was mial z czyms takim do czynienia? Chcialabym sie dowiedziec czeos wiecej na ten temat szczegolnie z tego wzgledu zeby znowu mechanik mnie nie ograbil niepotrzebnie tak jak ostatnio mi sie o przytrafilo. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzejbe

Jeśli dobrze rozumiem to ta kontrolka Ci miga w trakcie kręcenia? Jeśli tak, to szwankuje Ci immobilizer. Spróbuj drugi kluczyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

probowalam juz z drugim pokombinowac ale dzieje sie to samo - za 1szym razem spokoj ale za 2gim juz na nowo pojawia sie kontrolka i cala akcja sie powtarza. Myslalam, ze to tez wina baterii a kluczykach wiec wymienilam w obydwu baterie niestety to nic nie dalo...

 

a kontrolka miga zaraz po wlozeniu i przekreceniu kluczyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wypadla pastylka od immo w kluczyku( bateria nie ma nic do odpalania) albo poprostu cos niestyka w kolumnie kierowniczej( urządzeniu zczytujacym pastylke immo) czy tez okablowaniu idacym do ECU. Oczewisice mozliwa sama awaria ECU silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ooo super juz jakies konkrety - jesli chodzi o ta pastylke o ktorej pisales - to gdzie takie cos mozna naprawic? o ile sie to da naprawic... :) szczerze mowiac 1sze slysze o czyms takim i nie mam pojecia co robic :drunk: filrty i inne tego typu pierdoly jakos latwo mi przychodza ale z takim problemem jak mam teraz mam do czynienia 1szy raz dlatego wybaczcie za moje infantylne pytania :drunk: i dziekuje wszystkim, ktorzy odpisali za odpowiedzi :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastylke powinien miec w kluczyku( w tej czesci gdzie jest grot). Jak rozbierales kluczyk by wymienic baterie to mogla wypasc. Jesli jej nie odnajdziesz to potrzebna bedzie wizyta w ASO lub jakis fachowiec ze sprzetem i doprogramowanie nowej pastylki immo.

Najpierw podpiecie jednak pod kompa i zczytanie bledow ale z opisu widac ze raczje problem z immo jest. Sprawdz czy masz te pastylki w kluczykach a na koncu bedziemy myslec o dorobieniu ich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

no wiec auto zostalo podpiete dzisiaj pod kompa - zadnych bledow nie wykryto... a po powrocie do domu znowu zaczelo sie to co zwykle czyli pomaranczowa kontrolka - przekrecam kluczyk i nic. Nie mam pojecia juz cos robic, skoro w serwisie nie potrafili mi pomoc to chyba juz nigdzie nie znajde kogos kto by wiedzial o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kabloteke wokolo stacyjki. Mialem taki przypadek ze tez seat nie palil( znaczy sie palil kiedy chcial) i wina byla cewka w syacyjce zczytujaca pastylke immo. Ni elaczyla. Wystarczylo poruszac kablami i juz dzialalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności