Skocz do zawartości

Gaśnie podczas jazdy.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie forumowiczów

 

Zwracam się do was z prośbą o poradę i z nadzieją, że ktoś z was spotkał się z takim samym problemem.

Z góry przepraszam, jeśli piszę w złym dziale. Aha i wybaczcie mi jeśli źle nazwę jakąś część ( w końcu jestem tylko kobietą).

Vectra 2.2 benzyna 2003 rocznik, podczas jazdy gaśnie. Nie zdarza się to przy odpalaniu, zawsze podczas jazdy, nagle bez żadnych wcześniejszych objawów. Nie mają znaczenia obroty ani prędkość. Jak już zgaśnie zapala się błąd od emisji spalin.

Samochód był u mechanika. Pominę milczeniem części, które zostały bezsensownie wymienione, a na 100% nie mają związku z usterką. W ostateczności mechanik po sprawdzeniu,jak on to twierdzi wszystkiego co możliwe, orzekł, że jest to moduł sterowania silnikiem. Też mam wrażenie ( chociaż żadnego doświadczenia w tym temacie, raczej przeczucie), że to chyba jakiś problem elektroniczny.

No i stąd moje pytanie czy ktoś kiedyś spotkał się z taką usterką, może swoim doświadczeniem podpowiecie co to może być. Nie mam ochoty oddawać samochodu na kolejne 2 tygodnie. Od 3 tygodni samochód jest nie sprawny, już straciłam nadzieję, że ktoś może wiedzieć co to za problem.

Będę wdzięczna z pomoc.

 

Pozdrawiam

 

P.S Z desperacji mieściłam taki sam post na forum Vectra Unlimited.

P.S.2. Mam nadzieję, że post w dobrym dziale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę w złym dziale

przenoszę

 

może swoim doświadczeniem podpowiecie co to może być

odczytaj kody błędów to będzie wiadomo co jest nie tak

mechanik widać dupowaty, skoro nie zaczął od tego, tylko wymieniał części po kolei jak leci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ArKos samochód był podłączany pod komputer, od tego zaczął mechanik, wszystkie błędy zostały naprawione. Gdyby wyskakiwał błąd związany z tą usterką chyba byłoby wiadome co naprawić i nie musiałabym prosić o poradę.

Pozostał jeden jedyny błąd U2103 - Brak komunikacji z magistralą CAN (duża szybkość).

 

P.S. Ponad to czy ten błąd może mieć związek z modułem sterowania silnikiem. Nie jestem mechanikiem a przecież nie mogę się dać naciągać w nieskonczoność. Stad moje do Was zapytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad to czy ten błąd może mieć związek z modułem sterowania silnikiem.

tak, może mieć związek

 

Gdyby wyskakiwał błąd związany z tą usterką chyba byłoby wiadome co naprawić i nie musiałabym prosić o poradę

nic nie wspomniałaś o czytaniu błędów, a jedynie że

Pominę milczeniem części, które zostały bezsensownie wymienione, a na 100% nie mają związku z usterką.

i to zasugerowało, że nie było zrobionego odczytu błędów

 

ja bym jeszcze w ramach upewnienia się podjechał do ASO i wydał 81zł netto na podłączenie do techa

sterownik silnika do VC nie jest tani, i jeśli już miałbym wydać te pieniądze to chciałbym być pewien

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ArKos dziękuję za odpowiedz. ;) Kolesie z warsztatu dysponują Techem2, po prostu obawiam się ASO ( już miałam z nimi nieprzyjemność się spotkać). Zrozum mnie kobietę, po prostu obawiam się kolejnego nabijania w butelkę. Dlatego wolę zapytać Was - specjalistów. Walczę już z tym 3 tygodnie.

Ile może kosztować ten sterownik i czy jest możliwość naprawienia go?

Czy ten błąd, który wyskakuje po tym jak zgaśnie samochód czyli błąd od emisji spalin też jest związany z tym sterownikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałam z nimi nieprzyjemność

się spotkać

ja też

ale mam na myśli co innego - dostajesz fakturę... i prosisz aby napisali co wykazała diagnostyka...

w razie czego masz się na czym oprzeć - w końcu to ASO i w końcu wskazali ci usterkę

 

Zrozum mnie kobietę

nie od dziś żyję... kumam

 

Ile może kosztować ten sterownik i czy jest możliwość naprawienia go?

1000?

na pewno da się naprawić, tylko trzeba znaleźć zakład specjalizujący się w takich robotach i rozeznać, czy naprawa nie będzie porównywalnie droga - z reguły naprawa jest tańsza i to sporo

 

Czy ten błąd, który wyskakuje po tym jak zgaśnie samochód

czyli błąd od emisji spalin też jest związany z tym sterownikiem?

tego to ja nie wiem, bo nie diagnozowałem ci auta

check zaświeci sie i będzie wskazywał "brak impulsów czujnika obrotów silnika" bo silnik się nie obraca i jako tak nie jest to błąd

ale jeśli zgaśnie i pojawia się po wykasowaniu ten od magistrali to moim zdaniem może to być wina sterownika

 

[ Dodano: Nie Gru 27, 2009 16:24 ]

PRZYKŁADY

 

http://moto.allegro.pl/item853275885_opel_komputer_z22yh_po_lifcie_2_2_2_2_vectra_c_gts.html

 

http://moto.allegro.pl/item856947070_sterownik_komputer_silnika_opel_2_2_z22se.html

 

http://moto.allegro.pl/item843173098_opel_vectra_b_2_2_16v_z_22_se_komputer_immob_kpl.html

 

ustal oznaczenie silnika u siebie i będzie wiadomo czego szukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok sprawdzę jutro rano zakładam, że oznaczenie silnika będzie gdzieś na jakiejś tabliczce pod maską.

 

[ Dodano: Pią Sty 08, 2010 12:11 ]

ArKos dziękuję Ci za pomoc, Twoja sugestia co do usterki była słuszna, miałeś rację.

 

Więc dla potomności i może się komuś przyda:

 

Objawy:

1. Podczas jazdy samochód nagle bez żadnych wcześniejszych objawów gaśnie. Nie ma znaczenia prędkość, ani obroty, ani stopień w jakim samochód jest rozgrzany.

2. Jak już zgaśnie pojawia się błąd emisji spalin.

3. Należy wyciągnąć kluczyk, odczekać chwilę, czasami dłuższą i samochód znowu zapala i jeździ. Po tym jak zgaśnie ciągle pali się już błąd emisji, aż do odstawienia samochodu na parking na noc.

4. Gaśnięcie samochodu narasta z każdym dniem najpierw jest to raz na 10-15km później coraz częściej.

 

Po długiej, wyczerpującej i kosztownej walce z mechanikiem, serwis opla, który poprosiłam o potwierdzenie rozpoznania mechanika stwierdził, że na 100% jest to sterownik silnika, zwany też na allegro "sterownikiem komputerem silnika".

 

Koszty właściwe ( poza tymi, na które dałam się naciągnąć mechanikowi - to już inna sprawa i będzie inaczej rozwiązana przeze mnie );

80 zł podłączenie pod techa, 280 zł sterownik na allegro wraz z przesyłką ( najtańszy jaki był bez kluczyka i immo), 150 zł kody do sterownika wraz z czyszczeniem starych i 200zł programowanie sterownika

razem: 710zł

 

Samochód jest już przetestowany przez parę dni, śmiga jak wcześniej i wszystko jest w porzadku.

 

Pozdrawiam[/u]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności