Skocz do zawartości

Zmiana skrzyni biegów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, posiadam opel agile z 2003r, silnik 1.0(z10xep),która posiada japońską skrzynie(od Suzuki Wagon) i mam z nią problemy - szczególne problemy sprawia zgrzytający 3 bieg. Podejrzewam uszkodzony synchronizator. Czy istnieje możliwość "przeszczepu" skrzyni oplowskiej(takiej jaka była montowana np do corsy) do tego modelu samochodu bez radykalnych przeróbek? Jeśli nie czy da się jakoś usunąć ten mankament?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam za niedoczytanie FQ, jednakże nie są zawarte tam wystarczające informacje, które dotyczą jedynie czy silnik zaprzyjaźni się ze skrzynią. Chodzi mi raczej o mechanizm zmiany biegów(Agila ma na linki, a chciałbym zamontować F-13 z corsy która ma zmianę biegów innego typu i czy da się "przeszczepić" owy mechanizm ze starej skrzyni?). No i czy skrzynia F-12 będzie tak samo mocowana jak F-13. Poza tym pytałem o inne możliwe rozwiązanie w/w usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o mechanizm zmiany biegów(Agila ma na linki, a chciałbym zamontować F-13 z corsy która ma zmianę biegów innego typu i czy da się "przeszczepić" owy mechanizm ze starej skrzyni?)

u góry skrzyni jest wybierak

to taki "kapturek" na 4 śruby

to jest to z tą wajchą posiadającą 2 dziurki w uchwycie "U"

 

Dołączona grafika

 

moim zdaniem wystarczy wymienić wybierak i będzie grało

skoro w skrzyniach bigblokowych wybieraki są zamienne (osobiście zmieniałem pomiędzy F-16 a F-20) to i tu będzie git

 

No i czy skrzynia F-12 będzie tak samo mocowana jak F-13.

skrzynie są zunifikowane - w FAQ napisałem

skoro pasują do określonych silników i są zamienne z nimi w poszczególnych modelach, to i mocowania mają te same

inne mocowania (łapy) mają skrzynie bigblokowe i do nich z małego bloka za bardzo nie pasuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha, czyli muszę ze swojej starej skrzyni, wymontować mechanizm zmiany biegów na linki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

i zamontować do nowej?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Przepraszam, że tak wypytuję ale wolę mieć pewność i wiedzę jak mam to zrobić oraz nie chciałbym kupić skrzyni która nie będzie pasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś ta "japońska" skrzynia mi się nie widzi, żeby wybierak pasował

obawiam się, że chyba nie da rady tym naszym sposobem, bo wybierak z F-13 ma inną podstawę i wydaje mi się większy

 

ale...

astra G bodajże od 2003 roku miała linki jak agila, i w astrze na pewno szły F-13 przy smallblockach i niektórych dieslach

 

http://allegro.pl/item855413993_opel_astra_2_ii_g_lewarek_zmiany_biegow_na_linki.html tu jest lewarek do takiej astry na linki

 

pozostaje więc szukać skrzyni F-13 z astry G na linki

 

według mnie najrozsądniejsze rozwiązanie jesli chcesz koniecznie wywalić taką jaką masz

 

jedyne co, to astra ma hydraulikę sprzęgła, agila chyba też, pewien nie jestem więc piszę o wątpliwościach

 

możesz jeszcze taką samą skrzynię kupić i wymienić

 

a co do zgrzytu... masz wogóle właściwy poziom oleju? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a co do zgrzytu... masz wogóle właściwy poziom oleju? :lol:

Oczywiście, poziom oleju był pierwszym podejrzanym w tej sprawie, po jego uzupełnieniu nie wiele się zmieniło.

 

Chciałem zamontować skrzynie F-13 również ze względu na przełożenia(w mojej są zdecydowanie za krótkie). Nie wiem czy to ma znaczenie, ale może wiesz czy reguluje się jakoś te linki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności