Skocz do zawartości

metaliczny odgłos tarcia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Od niedawna przy znacznych zakrętach w prawo z lewego koła dochodzi odgłos tarcia jakby jakies metalowe elementy tarły o siebie. Ściagałem juz koło w celach "ekspertyzy" i doszedłem do wniosku, że nie jest to wina klocków, ani też koło nie ociera o nadkole. Jakby ktoś miał pomysły co sprawdzić zanim jakis meches skasuje mnie za fachową ekspertyzę i robociznę to proszę pisać.

 

Pozdrawiam

 

manwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Manwe

 

sprawdź czy blacha osłonowa tarczy hamulcowej nie obciera i felgę - może być skrzywiona blacha, oprócz tego luz na łożyskach co może powodować w skrajnych przypadkach przemieszczanie pisty. Będą widoczne wówczas ślady obtarcia blachy osłonowej tarczy hamulcowej o felgę oraz tarczy hamulcowej o mocowanie szczęki.

 

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

felga nie ma śladów otarć, ani też brak luzów na łożysku - jedyna rzecz do sprawdzenia to osłona tarczy i ten przewód hamulcowy - chociaż jak sprawdzałem to nie zauważyłem żeby nie był na swoim miejscu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zibi, nie, jest to dość monotonny odgłos jakby coś przycierało o tarczę hamulcową, ale tylko w trakcie głębokiego skrętu, żadnego chrobotania, przeskakiwania, strzelania czy grzechotania :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Manwe

chodziło mi o luz wzdłuż osi piasty, sprawdź kluczem dynamometryczny przykręcenie łożyska-piasty (rolkowe dwurzędowe z dzielonym pierścieniem wewnętrzym), bo mnie w serwisie źle przykręcono i po jakimś czasie zaczęły się takie metaliczne obtarcia, po rozebraniu stwierdziłem że, piasta przesuwa się z łożyskami minimalny luz ale przy siłach działających podczas skrętu to naprawdę mocna siła której nie porównasz do szarpania ręcznego. Może też być źle założona lub spadła sprężynka trzymająca szczękę albo odciągająca klocki. Jednak sprawdziłbym od klucza.

 

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

manwe, ja bym sprawdził przegub wewnętrzny na pół osi tak jak radzi zibi. Przeguby zewnętrzne grzechoczą ale wewnętrzne huczą podobnie jak łożyska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

we środę pojadę do znajomego, podniesiemy przód, zdejmiemy koła i będziemy się doktoryzować ???

 

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 17:59 ]

No i już po strachu. Okazało się jednak, że na tarczach zrobiły się ranty i w czasie zakrętów o te właśnie ranty ocierały klocki hamulcowe (dopiero po zdjęciu klocków było widać że są przytarte). Jak na razie klocuszki zostały nieco więcej spiłowane, a przy najbliższym przeglądzie tarcze pójdą do przetoczenia bo prócz rantów to nawet są całkiem "zdrowe".

 

Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w wątek

 

manwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności