Skocz do zawartości

Problem z ciepłym powietrzem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, jak w tytule , bardzo słabo mi grzeje wewnątrz sprawdzałem że gorny przewód od chłodnicy jest gorący a dolny ledwie ciepły. czy to termostat?? Sąsiad mi powiedział ze w oplach zimą to normalne i trzeba przysłaniac chłodnice jakąś dyktą. Nie wiem czy to prawda bo to moja pierwsza zima z oplem bo do tej pory były same vw i tam nie miałem takich problemów. Proszę o odp. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to termostat??

należałoby najpierw poczytać forum, kolego... nieładnie

http://forum.opel24.com/termostat-silnika-cala-prawda-vt41862.htm

 

Sąsiad mi powiedział ze w oplach zimą to normalne i trzeba przysłaniac chłodnice jakąś dyktą

możesz mu grzecznie powiedzieć, żeby wsadzał sobie dyktę do.... no wiesz gdzie :)

silnik nawet przy -35*C ma mieć temperaturę roboczą w zakresie 85-95*C

 

do tej pory były same vw i tam nie miałem takich problemów

to nie jest kwestia opel vw audi mercedes bmw tylko kwestia dbania o auto :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czy to termostat??

należałoby najpierw poczytać forum, kolego... nieładnie

http://forum.opel24.com/termostat-silnika-cala-prawda-vt41862.htm

 

:)

Szukałem ale nie mogłem znalesc ok mój błąd. Czyli teraz wiem że to termostat jest ciągle otwarty. Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Termostat jest przy tym lewym przewodzie chłodnicy i jest przy bloku silnika tak?( to dla pewności) A wymieniac go należy tlko rozkręcic tą buksę chyba na 2 śrubki i tam go juz znajdę tak?? Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 18:04 ]

teraz wiem że to termostat jest ciągle otwarty

nie zakrywaj chłodnicy niczym, bo mozesz silnik ugotować, pamiętaj :)

Yes serr!!! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest przy tym lewym przewodzie chłodnicy i jest przy bloku silnika tak?

tak, przy lewym grubym, tym u góry

 

A wymieniac go należy tlko rozkręcic tą buksę chyba na 2 śrubki i tam go juz znajdę tak??

tak

to jest obudowa termostatu i wewnątrz jest wkład

możesz sam wkład wymienić lub komplet z obudową

 

polecam termostaty VERNET'a i WAHLER'a :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Termostat jest przy tym lewym przewodzie chłodnicy i jest przy bloku silnika tak?

tak, przy lewym grubym, tym u góry

 

A wymieniac go należy tlko rozkręcic tą buksę chyba na 2 śrubki i tam go juz znajdę tak??

tak

to jest obudowa termostatu i wewnątrz jest wkład

możesz sam wkład wymienić lub komplet z obudową

 

polecam termostaty VERNET'a i WAHLER'a :)

Ok dzieki , dam znac jak mi poszło. :)

 

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 18:13 ]

A i jeszcze cos , a płyn przy wumianie spuszczac czy nie?? czy tak sie da??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz upuścić płynu

najlepiej dużą miskę podłóż pod dolny wąż chłodnicy ten po prawej stronie i zdejmij cybant

po zsunięciu węża poleje się ładnie i będziesz mógł wykorzystać płyn

jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany, to proponuję odżałować 35zł na opakowanie 5l , stary płyn spuścić w kanał i zalać nowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

musisz upuścić płynu

najlepiej dużą miskę podłóż pod dolny wąż chłodnicy ten po prawej stronie i zdejmij cybant

po zsunięciu węża poleje się ładnie i będziesz mógł wykorzystać płyn

jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany, to proponuję odżałować 35zł na opakowanie 5l , stary płyn spuścić w kanał i zalać nowym

Nie no na jesien wymieniałem. Jeszcze raz dzieki.

PS Te termostaty to mi napisałes to chol....e drogie na alledrogo bo ponad 500 zł ale sa oryginalne i tańsze.:) ale kupie sam wkład

 

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 19:56 ]

No i po problemi, dzis wymieniłem termostat i juz po przejechaniu paru km ma temperature ok 75 stopni. A w srodku grzeje az miło siedziec. :)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności