Skocz do zawartości

papiery od gazu lpg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam taki mały problem bo kupilem calibre bez papierów od gazu ale gaz jest wbity w dowod ale dowodu tez juz nie mam bo zabrala mi policia za brak przegladu jak moge odzyskac jakis odpis i jak to zrobic bo nie zrobie przegladu z gory dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

musisz pojechać na jakiś konkretniejsząy punkt obslugi gazu , spiszą numer ze zbiornika i sciagna ten papier od producenta. Ja zaplacilem za to 9 dych w nagazie w Lodzi na 1 maja, nie mam pojecia czy gdzieś blizej w Twoich okolicach to zalatwisz. A tak na marginesie to na niektórych stacjach przymykają oko na ten papier :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery od gazu - znaczysię jest tylko jeden ważny papier - świadectwo legalizacji butli od producenta, to jest potrzebne do przeglądu samochodu, inne papiery nie są Ci do niczego potrzebne. Tak jak napisał challenger, lub sam możesz zadzwonic do firmy, która jest producentem butli (nazwa firmy powinna być na naklejce lub wybita na samej butli - w internecie znajdziesz na pewno nr tel. bez problemu) poproszą Cię o podanie nr'u seryjnego i chyba czegośtam jeszcze (najlepiej spisz sobie z butli wszystko na kartkę), podasz im imię nazwisko i adres i przyślą ci pocztą kopię świadectwa legalizacji z pieczątkami twojej butli. Ja zapłaciłem ok 50pln przy odbiorze (45pln świadectwo + koszty przesyłki).

 

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 09:31 ]

A tak na marginesie to na niektórych stacjach przymykają oko na ten papier

no no no, to już pachnie kryminałem ...:) (według przepisów prawa na każdej stacji diagn. konieczne jest okazanie świadectwa legalizacji butli żeby można było uzyskać pieczątkę w dowodzie). Innym wyjściem jest poproszenie o papierek "Warunkowe dopuszczenie pojazdu do ruchu" na "x" dni (albo jakos podobnie się to zwie). To jest ważny dokument - ja taki dostałem na 7 dni i bez pieczątki w dowodzie rejestracyjnym można się poruszać samochodem dopóki nie załatwisz sobie brakujących dokumentów (lub usuniesz drobną usterkę która uniemozliwia pozytywne przejście przeglądu - drobną, bo jak byłaby większa to takiego papierka nie dotaje się).

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

musisz pojechać na jakiś konkretniejsząy punkt obslugi gazu , spiszą numer ze zbiornika i sciagna ten papier od producenta. Ja zaplacilem za to 9 dych w nagazie w Lodzi na 1 maja, nie mam pojecia czy gdzieś blizej w Twoich okolicach to zalatwisz. A tak na marginesie to na niektórych stacjach przymykają oko na ten papier :)

no rozumiem tylko ja tych papierów nie mialem od poczatku bo kupilem alto bez gosciu mial mi przyslac i zrobil mnie w .... ale w karcie pojazdu jest wbity gaz w dowodzie tez byl dopuki mi nie zabrali a tera nie zrobie tego przegladu bez tego swistka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

no ja też Cie rozumiem bo bylem w tej samej sytuacji, ale to niczego nie zmienia, musisz postąpic tak jak napisaliśmy, innej opcji chyba nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli butla to STAKO, to napisz do cr2shera, on znalazł siedzibę tego gdzieś w okolicach gdańska i za opłatą wyślą ci duplikat homologacji.

Coś koło 60zł miało to kosztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

 

dokładnie pierwsza sprawa to to jaką masz butlę, oczywiście żeby to sprawdzić należy zajrzeć do bagażnika ;) trzeba spisać wszystkie widoczne (i te nie widoczne ;)) numery jakie są na butli.

 

I teraz tak generalnie wystawianiem wszelkich dokumentów jeżeli chodzi o duplikaty homologacji gazowej zajmuje się Transportowy Dozór Techniczny i od nich można uzyskać w/w papiery oczywiście za opłatą, o ile mnie pamięć nie myli to koszt 60zł, u wielu gazowników jest to koszt ok 100zł, a nawet spotkałem się z kwotą 160zł.

Natomiast w moim przypadku było o tyle dobrze że posiadam butlę STAKO, więc zadzwoniłem do firmy i okazało się że u nich bezpośrednio koszt wystawienia duplikatu to 47zł. Należy wysłać mailem wszystkie dane spisane z butli i po poprawności weryfikacji otrzymujemy nr konta na jaki należy dokonać wpłaty.

A no i jeszcze sprawa oczekiwania, w TDT otrzymałem informację że na taki dokument czeka się do 1,5 miesiąca, u gazownika do ok 14 dni, natomiast ze STAKO dostałem duplikat po 5 dniach.

 

Każdy kto ma problem z dokumentami legalizacji butli gazowej w samochodzie najlepiej niech zgłasza się bezpośrednio do producenta, pozwala to ominąć prowizję wszystkich którzy załatwiają takie dokumenty.

 

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 16:35 ]

aha no i jeszcze sprawa przymykania oka, od jakiegoś czasu weszła w życie ustawa która nakazuje przy każdym badaniu technicznym wpisanie w system nr świadectwa homologacji, ma to ukrócić przekładki instalacji gazowych, lub ich montaż "pod blokiem", dane te są później przez system weryfikowane więc przy następnym badaniu może się okazać że dana butla - instalacja była w 5 różnych autach, generalnie koszt wystawienia duplikatu dokumentów nie jest duży a na pewno mamy spokój i wiemy że przegląd jest zrobiony legalnie i w razie co nikt się do nas nie przyczepi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności