Skocz do zawartości

jaki rozmiar szczęk????


Rekomendowane odpowiedzi

Gość djkrzyzak

witam wszystkich mam takie pytanko potrzebuje wymienic szczeki w moim kadeciku ale jak błem zamawiac to mi powiedzieli ze mam zdjac stare i je zmierzy wiec pisze tuta poniezaz nie wiem jak je zmiezyc morze ktos wie jak jaki jest rozmiar szczek?:) aha zapomniałem dodac ze mam opla kadeta 1.4 kat roczik 90 :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 2 rodzaje bębnów w kadecie: szerokie i wąskie

ty masz wąskie czyli :

 

średnica 200mm

powierzchnia cierna 38mm

szerokość całkowita 54mm

 

i do takich bębnów musisz szukać szczęk... swoja drogą d.u.p.a a nie sprzedawca, skoro z katalogu nie umie wybrać bębnów... weź może zmień sklep, bo ci bęben do pralki sprzeda...

 

te większe bębny miały kombiki, GSi i diesle

rozmiary większych:

 

srednica-200mm,

szerokość całkowita-67mm,

powierzchnia cierna-52,5mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, może nie tak do końca - markowi producenci podają obydwie możliwości bębnów/szczęk, zarówno do sedana jaki i "habety" (przy silniku 1,4)

 

djkrzyzak, różnicę widać już po wymiarach zewnętrznych bębna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6, w 1,4 spotkałem się tylko z wąskimi

miałem 4 kadety, każdy miał wąskie, no i sprawdzałem nieraz w katalogach

fakt, że z reguły kupuję cos na styl fomar-u bo uwazam że to dobre elementy układu hamulcowego za nieduże pieniądze, ale rozgraniczeć htb/sedan nie było - jedynie kombi

mocniejsze silnikowo czyli GSi i niektóre 1,8 oraz diesle miały szerokie bębny

może i jacys producenci rozgraniczaja, ale nie spotkałem się z tym i się nie spieram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kadeta trzy drzwiowego to jest o ile się nie mylę sedan

no to albo masz 3d albo sedana - 3d to nadwozie hatchback a sedan to 4 drzwiowa limuzyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że z reguły kupuję cos na styl

fomar-u bo uwazam że to dobre elementy

żebyś wiedział dla jakich firm fomar klepie/klepał np klocki - to sam byś się zdziwił

w 1,4 spotkałem się tylko z wąskimi

możliwe że tak trafiałeś - nic nie mówię

no i sprawdzałem nieraz w katalogach

nu, nu :mrgreen:

może i jacys producenci rozgraniczaja

, choćby: ate, trw, girling, bosch, jurid, textar, delphi, zimmermann, itd. itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużą dozą prawdopodobieństwa będą tak jak wspomniał kolega - czyli wąskie

 

Sprawdzając w różnych katalogach ten model (w sedanie i hatchb.) istnieją po dwie możliwości. Po głębszej analizie mogę powiedzieć - to rozróżnienie może prawdopodobnie tyczyć - skrzynia manualna a skrzynia automatyczna (no chyba że masz taką) .

 

(ew. po nr nadw. podanym na pw może coś się jeszcze dowiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności