Skocz do zawartości

Trzęsie kierownicą od 130 km/ Astra II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kowalbest, straciłeś okazję sprawdzenia,czy na podniesionym samochodzie koła biją.Gdyby nie biły,to coś nie tak z oponami.Gdyby nadal trzęsło kierownicą,to można było obejrzeć,czy półoś nie drga za mocno,czy cała piasta nie wibruje.

Jesteś w punkcie wyjścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Słuchajcie po przerzuceniu opon za przód z felgami z innej astry było tak samo pojechałem na stacje diagnostyczną zawieszenie luks amorki 82 proc sprawnosci tyl 86 felgi i opony mysle ze odpadaja geometria tez tarcze klocki nowe zostalo jeszcze sprawdzic piasty jak to zrobić dajcie jakis krotki opis trzeba sciagac tarcze hamulcowe ??? zeby sprawczic czy piasty sa dobre :)

 

a propo dziwne ze zaden z pseudo mechanikow nie sprawdzil piast :?: gdyby nie te forum nawet bym nie wiedzial ze od tego moze trzasc kierownica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

poszperaj w necie - bo ja nie znam szczegółów tej operacji - pamiętam tylko ze ściągał mi koła, stawiał na klockach samochód, samochód był odpalony, na biegu - i przytykał śrubokręt - niby proste .. ale ....

A co do krzywych piast - krzywa piasta również zwichruje ci tarcze. Także teraz musisz zobaczyć też i tarcze ... w końcowym etapie. Ja bym styawiał na piastę ... u mnie było to samo. Właśnie dobra uwaga PSEUDO MECHANICY - lepiej sie takich wystrzegać ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperaj w necie - bo ja nie znam szczegółów tej operacji

Myslę,że po zdjeciu kół i postawieniu na klocki jedna osoba jedzie sobie 150km/h a druga przytyka śrubokręt do obracających się części ,czyli półoś,piasta,tarcza i czuje drgania .Małe są normą,ale jak będzie wizualnie widać i czuć,że drgania jednej strony są ewidentnie większe niż drugiej,to będzie jasne co drga.

A propo,od kiedy ci drga?Zmieniałeś tarcze?Może syf został i jest minimalny przechył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zibi wszystko możliwe ze w ten sposób - ten mój znajomy powiedział że on wie pod reką kiedy coś jest nie tak.... Taka była rozmowa - wiem tylko tyle - 100% diagnoza - pieniądze wydane z głową . .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kox., trochę racji w tym opisie jest,ale wiele rzeczy jest nie do przyjęcia.Nie wolno smarować śrub i otworów,bo smar się zapiecze lub koła odpadną,jak już to lepiej przepracowanym olejem.Nie wspomniano o optymalizacji,a większość rzeczy jest w moim opisie,ale nie mogę go akurat znależć.

 

No i znalazłem ten temat http://forum.opel24.com/co-tak-moze-trzasc-vt4193.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=optymalizacja&start=20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalbest,nie napisałeś,czy coś ostatnio robileś z tarczami,może rozbiórka i ponowne zlożenie wszystkiego do kupy przy zachowaniu czystości elementów wzajemnie się o siebie opierających wystarczy,po co odrazu takie wydatki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spróbuj wejść na strony sklepów internetowych z oponami. Tam przy niektórych modelach opon są opinie- poczytaj w różnych sklepach o dokładnie swoim modelu.Może akurat te Barumy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności