Skocz do zawartości

Nie działą wycieraczka szyby tylnej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ktoś pozmoe niedziala wycieraczka tylnej szyby jest to bez sesu troszke bo jak chcialem zalaczyć wycieraczke na 12 volt nie dziala a mierzy6łem nap. na wtyczce do wycieraczki jest 6 volt o co chodzi?? co moze byc przyczyna??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moze problem zezy w silniczku wycieraczki. poza tym 6 woltow to za malo. pewnie gdzies masz zwarcie do masy albo zasniedziale styki na kostkach. pierwsza rada to sprawdzic cala instalacje, odnalezc wszystkie kostki i spsikac sprayem kontaktowym. jak nie pomoze bedziemy myslec dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a może masz zapieczoną ośkę silnika i silnik nie ma siły przekręcić, stąd spadki napięcia. Częsta usterka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam problem podobny tylko ze u mnie chodzi caly czas (ale na czasowych) zmiana przekaznika nic nie dala narazie wywalilem przekaznik.Wie moze ktos o co chodzi bylbym wdzieczny:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie chodzi.ostatnio odkrecilem popsikalem WD40 rozruszalem reką i zaczeła chodzic widocznie było coś zapieczone.ale szczescie nie trwa dlugo od nowa mi nie chodzi.a szkoda bo by sie przydała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberttbu, Pewnie czeka cie rozbieranie silniczka....

Lubi się do niego dostać woda i wszystko się zapieka.

Czyszczenie, smarowanie, nowa guma ta na zewnątrz uszczelniająca i powinno działać.

U mnie pomogło.Jeszcze sobie zrobiłem w przekładni otwór odpływowy na wodę.

 

maxbrowar,

Wymiana przekaźnika nie pomogła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostki i ośkę silniczka. I postaraj się nie dopuścić do jej zapieczenia się na amen, bo silniczek trochę kosztuje, a naprawa nie zawsze może być możliwa. Ja od pewnego czasu przestałem używać tylnej wycieraczki (w kombi czasem może to wkurzać), bo i tak docisk ma już słabawy i nie wyciera po całości. Kwestia przyzwyczajenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mam mam znajomego co ma na sprzedaż silniczek wycieracki :wesoly: został mu po tym jak zrobił klepę na gładko. myślę że nie będzie chciał za niego dużo :D ewentualnie wejdż na jakąś stronę tuningową astr i tam popytaj bo teraz jest mania robienia klap na gładko przez co teraz te osoby mają sporo niepotrzebnych gratów :D

 

tu masz taką stronę: www.att.etuning.pl - ogłoszenia w dziale S K Z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Silnik tylniej wycieraczki można łatwo samemu reanimować . Moja astra z 94 miała niedziałającą tylnia wycieraczkę. Więc wyjąłem silnik tylniej wycieraczki i na stół go. Po około 30 minutach mechanizm był już gotowy do montażu z powrotem oczywiście sprawny. Jest to bestia bardzo wytrzymała jednak ma wadę - ośka rdzewienie i w tedy klinuje się w tulei tak, że nie ruszy. Więc ja sobie przygotowałem młotek, papier ścierny grubszy i drobny, śrubokręt. I najpierw dekielek mechanizmu jest zanitowany, więc koło każdego nita śrubokręt miedzy obudowę, a pokrywę przy pomocy młoteczka. Klapka pomału nit po nicie zeskoczyła. Dzięki temu mogłem bez kombinacji potem go poskładać. Końcówkę zabezpieczyłem nakrętką /przy końcu gdzie dokręca się wycieraczkę i młotek aż wyskoczyła ośka z obudowy!!! Potem polerka papierami ściernymi ogniska rdzy. Przepłukałem tuleje w obudowie. Smar i do kupy z powrotem delikatnie młoteczkiem, aby klapka naszła na nity potem gruby gwóźdź w środek, nita /wiec rozszedł się bez problemu i trzyma dekielek jak należy/ i do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności