Skocz do zawartości

notebook-co sądzicie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hej kochani, zawsze miałam jakiegoś lap topa ,więc tym razem też chcę kupić nowego,ale mam na ten temat podstawowa wiedzę ,a zatem może powiecie mi co sądzicie o moim ewentulanym wybranku?Czy pamięć jest przyzwoita i itp itd??Z góry dzieki za opinie ;-)

 

http://www.allegro.pl/item178900603_hp_pavilion_dv6233_t2250_15_4_bv_1gb_120gb_f_vat.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kill3rReaper

;-):):spoko::spoko::spoko:

Po co Ci taki potwór? Jeśli masz kasę na takiego laptopika to na pewno ze względu na parametry (Procesor, RAM) nie można narzekać. Szczególnie że procesory w laptopach są wydajniejsze niż te w PC. W każdym razie starczy na długie lata :spoko: A co do reszty to nie wiem, nie miałem laptopa, słyszałem tylko że HP jest ok :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Laptop bardzo dobry, tylko pytanie do czego ma służyć ?

Bo jeżeli pisać w Wordzie lub układać pasjansa to trochę za dużo mocy w nim drzemie. ;-)

 

Dla mnie brakuje RS232, chyba że przeoczyłem w opisie i jeżeli chodzi o LAN to w takiej maszynie powinien już być 1Gbit, ale to już nie jest takie ważne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówił huri_khan, zależy do czego ma to służyć. Jak dla mnie bardzo dobry laptop za przyzwoite pieniądze. Pamięci RAM wystarczająco, dysku na pewno wystarczy, wszystkie standardy WiFi (choć w Polce "a" nie wykorzystasz)

Szczególnie że procesory w laptopach są wydajniejsze niż te w PC.

Chodzi głównie o pamięć cache w prockach. W PCtowych np Celeronach jest 256KB a tu jest 2MB

 

Generalnie dobry wybór jeśli chcesz przeznaczyć tyle kasy na sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to może i ja sie wypowiem - z racji mojego wykształcenia pracowałem kiedyś w firmie komputerowej sprzedającej wyłącznie notebooki, mieliśmy serwis i osobiście nie kupił bym HP - swojego czasu miały dużą awaryjność. W cenie prawie 4 tys poszukaj jakiegoś IBM lub Toshiby. Co do parametrów to muszę przyznać że ma całkiem niezłe, RS232 raczej już nie jest wykorzystywany więc go się nie montuje w notkach. Odnośnie grafiki dobrze jak będzie miała swoją pamięć a nie współdzieliła z RAM. Co do karty sieciowej 10/100 to myślę że wystarczy, gigówka rzadko znajdzie zastosowanie. Ważna rzecz zorientuj się w sprawie serwisu gdzie się znajduje i jaki jest czas realizacji w ramach gwarancji. Swojego czasu były pproblemy z serwisem Acera ale teraz już jest ponoć lepiej. Zobacz też różnicę w matrycach WXGA i SXGA. No to tyle bo jeszcze ktoś powie że się wywyższam a ja tylko chciałem pomóc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że laptop dość wypasiony. Chodź osobiście bym kupił Asusa bo używam i jest OK!!

 

Procesor dobry, pamięci wystarczy na nowy system Windows Vista, panel z duża rozdzielczością panoramiczny fajny do oglądania filmów, dobra karta grafiki, muzyczna też OK, ma Bluetooth !! bezprzewodową kartę sieciową to podstawa teraz, czytnik kart pamięci.

Tylko cena ciut za duża ale płaci się za LOGO!

A RS232 już bardzo rzadko się spotyka (nie używany)!! Ja kupiłem z RS'em bo używam do programowania sterowników.

Teraz zakłada się kilka USB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FENIX, 1 giga pamięci dobra ilość na viste???Na xp 1 giga to ilość prawidłowa chodź gdy robie kilka rzeczy dość poważnych to jeden giga na xp dla mnie za mało.Dlatego też myśle nad zakupieniem kolejnej kości 1 giga. A co do HP to HP zawsze kojarzy mi się z drukarkami dobrymi a nie notebookiem czy aparatem cyfrowym....Właśnie coś podobnego powiedział mi sprzedawca gdy chciałem cyfrówkę hp kupic"hp to robi dobre drukarki a się wepchało do aparatów i notebooków z różnym skutkiem"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznie ten sam laptop, kupiony w szczecinie. Mam bardzo mieszane odczucia.

 

+ ładny design ale przecież laptop to nie mebel aby był ładny

 

- do dupy głośniki

 

- na Windows Vista non stop zapierniczają wiatraki

 

- ciężko przejść na windows xp - należy znać parę sztuczek pokroju dos

 

+ funkcjonalność

 

Mam go 2 tygodnie już, ale troszkę załuje, że go kupiłem.

 

Może to przez tą Vistę, ale kiedyś przejde na XP jak kupie licenje.

 

 

Co do Działania pod Vistą - chodzi bardzo stabilnie, nie ma przestojów, to duży plus

 

Ja powyłączałem chyba ze 100 nie potrzebnych mi procesów ale nadal wiatraki zapierdzielaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności