Skocz do zawartości

Wymiana komputera-sterownika!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie związane z wymianą komputera sterownika, podobno jest uszkodzony komputer tak stwierdzili różni fachowcy(mechanicy i elektrycy) jeżeli zakupie używany oczywiście dobre urządzenie to czy kontrolka komputera która świeci po wymianie bezpośrednio powinna zgasnąć czy trzeba wykonywać dodatkowe czynności powodujące reset nowego urządzenia jak to jest czekam pilnie na jakiekolwiek odpowiedzi wielkie dzięki za każdą podpowiedz Pozdro.

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kontrolka komputera która świeci po wymianie bezpośrednio powinna zgasnąć

jaką kontrolkę komputera masz na myśli?

ja nie kojarzę za bardzo

18nv jest prosty jak budowa cepa i ten "komputer" to elektroniczny sterownik pracy silnika sterujący w sumie gaźnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze tam nie działa automatyczne ssanie i nie umiem tego naprawic podobno jest sterownik do wymiany a kontrolka swieci jest na dole po lewej stronie na liczniku taka pomarańczowa zaczeła swiecic jak przestało działac ssanie w gruncie rzeczy mechanicy powiedzieli ze to najgorszy silnik jaki jest w kadetach. Teraz pytanie czy jezeli wymienie ten sterownik na uzywany dobry to czy jak go podłacze wszystko bedzie dobrze czy musi byc cos jeszcze zrobione dodatkowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicy powiedzieli ze to najgorszy silnik jaki jest w kadetach.

zmień mechaników - to po prostu debile i nie widzieli dennych silników...

moją opinię potwierdza fakt, że

tak stwiedzili różni fachowcy(mechanicy i elektrycy)

co do gaźnika

nie mają pojęcia jak jest zbudowany ten gaźnik?

nie wiedzą, że ten gaźnik niby z najgorszego silnika stosował też VW?

przecie VW to wzorcowa fura... stosowali Pierburga 2EE? (chociażby golf - tam był stosowany, w audi 80 również)

 

za brak ssania może być odpowiedzialny elektroniczny nastawnik - poczytaj chociażby tutaj http://www.gaznik.pl/opis_pierburg_28-30_2ee.html

narzekają na ten gaźnik bo to ecotronic, i troszke może przekombinowany, ale jeśli go ustawisz jak należy, to jest naprawdę dobry i w moim uznaniu bije inne gaźniki - czy Varajeta czy inne Pierburgi, a to że jest problematyczny - cóż, wszystko ma wady i zalety

 

sam nastawnik da się dostać i nie jest drogi, według mnie to padło - "komputery" padają bardzo rzadko, z reguły po przygodach z alternatorem lub na skutek grzebania w instalacji i zwarcia

ja bym najpierw spróbował kupić ten nastawnik, wyczyścić gaźnik dokładnie, sprawdzić (ewentualnie za pare groszy kupić drugi gaźnik na allegro) a potem dopiero komputer

 

sam komputer ciężko ci będzie dostać, możliwe że da się z jakiegoś golfa dopasować - te gaźniki szły w 1,6 i audi 80 i golf, bo to te same silniki były

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko to co mowisz dla mnie jest cenne natomiast musze powiedziec ze własnie padł mi alternator i było jakies zwarcie bo wybiło jeden z bezpieczników wymienilem go i było niby ok (drugi raz nie wybiło bezpiecznika natomiast został fakt swiecenia sie kontrolki sterownika), co sie pozniej okazało brak ssania no i problemy z odpalaniem gdy jest zimny działo sie to juz w jesieni no i tak trwa do teraz odpalam go sporadycznie ale zawsze na samostarcie.

Komputer jest do dostania bo jest na allegro znalazłem za 69zł plus przesyłka takie same numery natomiast nie wiem co dalej skoro mowisz ze to cos innego gażnik był czyszczony i regulowany a przy okazji gosciu mi powiedzial ze jest jakis błąd nr 58 ale nie wiem co on oznacza (sprawdzil jakos recznie tzn cos liczył migniecia własnie tej kontrolki sterownika).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności