Skocz do zawartości

Podświetlenie Włącznika świateł w corsie B


Rekomendowane odpowiedzi

Podpiąłem na rympał (kabelkami do styków odpowiedzialnych za podświetlenie) inną żaróweczkę i działało. Jutro się z tym pobawię pożyczę od kumpla miernik, ewentualnie spróbuję jeszcze raz coś z tym zrobić (może inna dioda), bo led daje miłe dla oka mocne światło w porównaniu z taką małą żaróweczką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Do Leda ma być przymocowany rezystor, tylko nie pamiętam do jakiej nóżki

Jeśli to źle połączysz to nie będzie działać

Trochę nie wyraźne zdjęcie ale będzie wiadomo o co mi chodzi

Dołączona grafika

Na takich kompletach mam zrobione podświetlenia i działa

Są też kompletne ledy i nie musisz kombinować

Np. te

http://www.allegro.pl/item1090647827_zarowka_led_ledy_t10_12v_niebieska_oswietlenie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebny jest rezystor, żeby led działał?? Dziwne, bo skoro dioda jest na 12V a w stykach za to odpowiedzialnych jest te 12V to chyba nie powinny się przepalić diody. A najprawdopodobniej tak się stało w tym wypadku. Kurde, szkoda że takich rzeczy nie uczyli nas na fizyce w liceum, teraz bym cokolwiek wiedział, a tak wychodzę na zupełnego idiotę :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem :mrgreen:) dziękuje wszystkim za porady, w weekend się za to zabiorę jeszcze raz i powinno działać a jak nie to trudno :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Sie 20, 2010 11:43 ]

Z góry przepraszam, za 2 posty obok siebie, ale inaczej nikt by tego nie zauważył.

 

W końcu się za to zabrałem i pięknie świeci. Nie obyło się oczywiście bez kolejnego wylutowywania bo się bieguny nie zgadzały (hę??). Jak już w końcu przerobiłem to teraz działa i ładnie świeci. Natomiast mam kolejny problem, ale już chyba wiem gdzie tkwi przyczyna.

Wlutowałem sobie w miejscu kontrolki w kształcie wężyka diodę, która w pokazuje mi włączone światła. W dzień po prostu nie widać podświetlenia zegarów i tak chciałem sobie jakoś usprawnić korzystanie z Corsarza. Ale tak wlutowałem, że jak samochód stoi i nie ma kluczyka w stacyjce to po włączeniu świateł - zapalają się kontrolki check engine (miga), akumulator i miska olejowa.

Natomiast przy wyłączaniu silnika kluczykiem i wyciągnięciu go ze stacyjki - silnik nie gaśnie. Trzeba wyłączyć światła i dopiero wtedy.

Jednym słowem - czy ten upgrade ma wpływ na takie zachowanie i czy nie jest w jakimś stopniu niebezpieczny dla samochodu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności