Skocz do zawartości

tempomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie tarcz tylnych i klocków nie ma tempomatu, (nie działa). Sygnał do sterowania tempomatu przy kierunkowskazach jest. Po przejechaniu 10 - 15 km włącza się kontrolka hamulców, po wciśnięciu pedału hamulca kontrolka gaśnie, itd do zatrzymania się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolwiek komunikat związany z hamulcami powoduje, że niedziała tempomat. Ja u siebie miałem Check stop lights. Okazało się, że niepaliła się jedna zarówka i tempomat nie działał. Po wymianie żarówki działa znowu.

Sprawdź może masz zbyt niski poziom płynu albo coś z ABSem się stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Check stop lights| swieci sie po zapłonie , ale gaśnie po wciśnięciu pedału hamulca przed ruszeniem. Czyli że abs może mieć coś wspólnego z tempomatem. Żarówki są dobre, obie - ale sprawdzę jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo 8)

To znaczy, że dopóki nie włączysz hamulcem prądu na żarówki "stopu", to system nie ma jak sprawdzić, czy nie są spalone.

Naciśnięcie hamulca pozwala sprawdzić żarówki i check gaśnie. 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jaki kolwiek komunikat związany z hamulcami powoduje, że niedziała tempomat. Ja u siebie miałem Check stop lights. Okazało się, że niepaliła się jedna zarówka i tempomat nie działał. Po wymianie żarówki działa znowu.

Sprawdź może masz zbyt niski poziom płynu albo coś z ABSem się stało.

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy, chciałem zauważyć że kolega może się mylić w kwestii komunikatów, w mojej zafce pojawił się komunikat odnośnie klocków, a tempomat działa. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam mam problem z tempomatem. wiec tak moja omga nie miała tempomatu, wymontowałem go z mv6, moja 2.0,16. mam w instalacji wszystkie potrzebne kostki do podłaczenia mechanizmu jak i manetki przy kierownicy, rozpedzałem sie do 50kmh i nic, prosze o pomoc, wyczytałem ze ma byc jakis czujnik na pedale sprzegła, ale u mni nic takiego nie ma. z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 2.0,16.

Diesel czy benzyna. Zamontowałem u siebie manetkę i tempomat działa, niestety kolega w zafirze po zamontowaniu musiał uruchamiać techem. Jest dużo tematów o tempomacie popatrz http://www.google.pl/search?q=tempomat+opel&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam benzyne 2.0 16,manual. tak jak pisałem wymontowałem tempomat z mv6. automata ipo zamontowaniu u mnie nie działa, manetka jest na cztery kabelki i w instalacji tez sz cztery kable. ale na pedale szprzegła nie mam zadnego czujnika, szukałem w wiazce przy pedałach jakiejs wolnej wtyczki ale nic nie znalazłem, mam tylko czujnik na chamulcu, to oczywiste swiatła stop musi si jakos zapalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności