Skocz do zawartości

palący się check, nie równe obroty i problemy z zapalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją Cali 2.0 16v (eco-tec).

Zacznę od kontrolki check często się zapala a auto wtedy traci moc i osiąga maksymalnie 4500 obrotów. Często szarpie przy zapalonym checku a po zgaszeniu nie chcę odpalić dusi się i dławi. Często również obroty skaczą pomiędzy 1000 a 1500 na minute. Wymieniłem kable i świece wyczyściłem silniczek krokowy i nie mam już pomysłów. Gdy podłączyłem Cali pod komputer mechanik powiedział mi że jest błąd a ja mu na to ze tyle to ja i bez komputera wiedziałem :) Pytam kogo mogę i słysze miliony możliwości a to kopułka zapłonowa albo komputer albo sonda lambda i nie wiem co robić może ktoś z was też tak miał:) POMOCY!:drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zużyciem paliwa przy tym problemie?

Szczerze mówiąc nie wiem ponieważ zawsze gdy to się dzieje gaszę silnik i odpalam tak długo aż w końcu za którymś razem kontrolka gaśnie i auto ma normalne obroty. Aha auto nie ma instalacji gazowej.

 

I jeszcze nieraz gdy próbuję odpalić auto gdy ma te chore objawy często pierdzi i smierdzi paliwem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

auto gdy ma te chore objawy często pierdzi i smierdzi paliwem

T wskazuje na sonde lambde.Jak jest walnięta to silnik dostaje większa dawkę paliwa i przez to śmierdzi paliwem a ponadto silnik potrafi przerywać i szarpać bo nie jest w stanie spalić większej dawki paliwa a ponadto przez to wzrasta zużycie paliwa,dlatego się pytam jak z zużyciem paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto gdy ma te chore objawy często pierdzi i smierdzi paliwem

T wskazuje na sonde lambde.Jak jest walnięta to silnik dostaje większa dawkę paliwa i przez to śmierdzi paliwem a ponadto silnik potrafi przerywać i szarpać bo nie jest w stanie spalić większej dawki paliwa a ponadto przez to wzrasta zużycie paliwa,dlatego się pytam jak z zużyciem paliwa.

Dzięki wielki za pomoc w przyszły weekend wymienię sonde i dam znać czy pomogło! Oby to było to. Jeszcze raz dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Może jeszcze być uszkodzony jeden z czujników temperatury.Jeden mierzy temperaturę silnika drugi temperaturę powietrza.Te czujniki dają informacje do komputera jak korygować składem mieszanki.tyczy się to samo do sondy lambda .wszystkie te czujniki dają te same objawy; podwyższone zużycie paliwa, nierównomierne prace silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłączyłem Cali pod komputer mechanik powiedział mi że jest błąd a ja mu na to ze tyle to ja i bez komputera wiedziałem

Jest błąd,a wiesz jaki to kod usterki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jaki kod?

check często się zapala a auto wtedy traci moc i osiąga maksymalnie 4500 obrotów

To przeważnie awaria któregoś czujnika albo wału, albo wałka.

Najczęściej psuje się czujnik wałka, może starczy przepatrzeć kabelki przy wtyczce, lubią się tam urywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam błąd ten co u mnie, złe położenie wałka rozrządu (błąd 0340).

Błąd czujnika walu korbowego to (1690) i (0335).

Konieczne jest żebyś podjechał na komputer i żeby sprawdzili Ci dokładnie jakie błędy wyskoczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam :D

 

nie dawno stalem sie szczęsliwym posiadaczem Opla Calibry

ale moje szczescie sie skonczylo dosc niedawno kiedy to

podczas jazdy zapala sie kontrolka CHECK i auto odmawie posluszenstwa

gasnac na wolnych obr a podczas jazdy na sekunde sie zapala i auto

strasznie szarpie

 

jakies pomysly co to moze byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności