Skocz do zawartości

Spadek napiecia


Gość piotrussss89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrussss89

Mam problem,gdy odpalę auto muszę dodać gazu tak na 5 tyś. żeby światła zaczęły mocniej świecić..Niby aku w porządku 12,8v po odpaleniu 14,8v czyli wszystko ok ale zauważyłem ze nie podnosi się wskazówka temp.i benzyny.. oraz syrenka alarmu wydaje dźwięki jakby aku był już padnięty..nie znam się za bardzo na elektryce..to jakieś zwarcie czy co? bezpieczniki są całe..nic nie modyfikowałem w instalacji auta..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu 14,8v czyli wszystko ok

nieprawda

14,8 to zbyt duzo

nie może przekroczyc 14,5v

zabijasz akumulator tak wysokim napieciem ładowania, jedź do elektryka niech obejrzy alternator, bo to jego wina moim zdaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę dodać gazu tak na 5 tyś. żeby światła zaczęły mocniej świecić

Jesteś pewien, że świecą słabo?

Może sugerujesz się tym, że na wyższych obrotach są jaśniejsze.

Jeśli przed podniesieniem obrotów świecą prawidłowo, a po zwiększeniu obrotów mocniej, to zmierz ładowanie na obrotach ok. 3000.

Odchyłka nie powinna być większa niż 0,5V od 14,5V.

 

12,8v po odpaleniu 14,8v

Chyba przekłamuje Ci miernik, albo nie wyskalowany.

 

[ Dodano: Nie Sty 24, 2010 12:32 ]

jest właśnie 14,3 14,5 tak sobie skacze..

Nie powinno skakać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrussss89

Trochę źle się wyrażam..tak jestem pewny.. bo np.podświetlenie nawiewu też ma inny odcień tzn.świeci słabiej od razu po zapaleniu auta.. dopiero po dodaniu gazu jest ok..ale wskazówki dalej nie idą w górę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie, to jedno, a wskazówki to drugie.

Sprawdź ładowanie na podniesionych obrotach.

Wskazówki, to problem z licznikiem, a nie ładowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspius, jemu chodziło o jasność podświetlenia wskaźników i konsoli

 

moim zdaniem regulator napięcia lub szczotki alternatora, co nie zmienia postaci rzeczy - w poprzednim poście napisałem aby jechać ogarnąć alternator

innej przyczyny raczej być nie moze, chyba, że słaba masa silnika, ale to byłby problem z uruchamianiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrussss89

Nie kłóćcie się.. alternator zaczyna ładować dopiero jak dodam gazu na 5tys. i stad te lepsze światło tzn jaśniejsze..

 

Ale licznik też jest coś nie teges..nie pokazuje ile mam wachy.. wziąłem zdemontowałem ten mechanizm i podpiąłem pod 12v i się ruszyło.. a jak wsadziłem na miejsce podpiąłem kostkę od licznika to pokazywało 2,7v i nie świeciła się czasem kontrolka od rezerwy.. a żarówka jest dobra i ma dobre styki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się..

alejakto? :wstyd:

że niby my z aspiusem? :lol:

 

spokojna twoja rozczochrana... to nie kłótnia tylko polemika techniczzna

nawet gdyby, to poradzi sobie ze mną, stary wyga jest

ja se też poradze....

 

coś kolega lekko przewrażliwony czy jak... :wstyd:

 

a w temacie:

nie pokazuje ile mam wachy.. wziąłem zdemontowałem ten mechanizm i podpiąłem pod 12v i się ruszyło.. a jak wsadziłem na miejsce podpiąłem kostkę od licznika to pokazywało 2,7v i nie świeciła się czasem kontrolka od rezerwy.. a żarówka jest dobra i ma dobre styki..

a nie zgineła ci gdzieś jakaś masa?

może w wiązce w komorze silnika się jakaś oberwała, ta co do dekla ma być przykręcona tymi oczkami (śrubki M6 na klucz 10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności