Skocz do zawartości

[Kadett] wysokie obroty, nie dogrzewa się


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wesoly:

Mam problem z oplem Kadettem 1.4.

Kadett ciężko pali ( wiem, że jest taka temp. ale to już od dłuższego czasu) ,gdy już odpali dostaje wysokich obrotów i silnik wyje nie mam obrotomierza więc nie wiem do jakich obrotów dochodzi,przy tej sytuacji słychać przelewający się płyn chłodniczy jak by w nim były pęcherzyki powietrza. Również co zauważyłem to auto po przejechaniu nawet 20 km nic się nie grzeje tzn. Wskazówka od temperatury nawet się nie podnosi i ciągle leci zimne powietrze z nagrzewnicy :(

Wczoraj jak jechałem auto zaczęło fiksować, szarpał i po każdej zmianie biegów gasł, również było słychać tykanie z pod silnika co rzadko tak się dzieje ( chociaż spotkałem się z taką sytuacją),

Napiszę również co było wymienione w aucie :(

Tak więc.

Kable od świec, świece, cała kopułka, wtrysk ( był walnięty), silniczek krokowy (też odmówił posłuszeństwa)

 

P.S przed każdym zgaśnięciem auta zapalała się kontrolka od Komputera.

 

Zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak stan płynu chłodniczego?

Obawiam się, że coś z uszczelką głowicy się stało.

Stan jest na maxa, a uszczelka pod głowicą jest dobra bo silnik nie jest zarzygany olejem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowicą jest dobra bo silnik nie jest zarzygany olejem

To nie jest wykładnia dobrej uszczelki.

 

Zobacz, czy nie bąbluje powietrze w zbiorniczku wyrównawczym, jak ciepły silnik chodzi.

 

 

Najbardziej mnie martwi to:

Wczoraj jak jechałem auto zaczęło fiksować, szarpał i po każdej zmianie biegów gasł

Tak jakby się zacierał.

Albo przegrzewał.

 

Stan oleju jak?

Potrafisz coś powiedzieć o pompie wody, czy chodzi i pompuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju jak?

Potrafisz coś powiedzieć o pompie wody, czy chodzi i pompuje?

Olej jest w normie, a pompa działa.

 

Koleś mi mówił, że winny może być czujnik temperatury.

Wytłumaczył mi to tak. Jak masz walnięty czujnik komputer nie wskazuje temp. samochód chodzi wtedy na ssaniu i dostaje za dużą dawkę paliwa i się zalewa czy może tak być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

auto po przejechaniu nawet 20 km nic się nie grzeje tzn. Wskazówka od temperatury nawet się nie podnosi i ciągle leci zimne powietrze z nagrzewnicy

to nie ma nic do czujnika

jeśli sprawdziłeś olej jak mówi ja37, i nie zrobiła się kawa z mlekiem to sprawdź czy termostat jest sprawny

no i te błędy z czytaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable od czujnika są dobre sprawdzałem dziś.

Termostat wydaje mi się ze jest na bank zepsuty, tylko czy on może być przyczyną tych wszystkich dolegliwości ?

 

Termostat znajduję się przy rozrządzie, czy do wymiany będzie konieczne aby ściągać rozrząd czy wystarczy tylko popuścić pasek na napinaczu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej temperaturze, to zamarzniesz przy termostacie.

Tak na szybko możesz kupić termostat i założyć go inaczej.

Zdejmij wąż z króćca co idzie właśnie z termostatu.

Włóż termostat w wąż, tak, żeby dotykał króćca, jak założysz na niego wąż.

Zaciśnij opaskę na wężu

I drugą zaraz za tym nowym termostatem, żeby się nie przesuwał.

A na wiosnę sobie założysz go tak, jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności