Skocz do zawartości

problem z falujacymi obrotami


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik temp. jest nowy silnik krokowy podmienialem ale od 1.4 to obroty miala wysokie a co do czujnika polozenia przepustnicy to chyba dopiero podmienie w sobote bo teraz kloles wyjechal ale tez bedzie od 1.4. A moze to miec znaczenie dopiero na cieplym??Nie byloby tak juz na zimnym??

 

[ Dodano: Nie Kwi 22, 2007 22:17 ]

Jak bylem w sklepie koles ochrzanil mnie, ze mam zalane petrygo i dlatego jest problem z dogrzewaniem silnika, mowi, ze jest taki zolty plyn 25zl1.5 litra, no to 50 zl wydatku i niby oryginal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też mam petrygo w swoim C14NZ, kumpel ma w c20ne i nic się nie dzieje.

Podmień czujnik temperatury na ten od kumpla, bo z tymi czujnikami też różnie bywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomieniałeś prawidłowy czujnik, bo ten do zegarów jest na przy termostacie.

 

A może termostat świruje? Najprościej odpalić zimny silnik i dać mu się zagrzać sprawdzając jak nagrzewa się chłodnica. Jeśli będzie się nagrzewać razem z silnikiem to termostat jest do wymiany. Jeśli zacznie się nagrzewać po nagrzaniu silnika to działa on w miare prawidłowo.

 

Może też wtryskiwacz już się kończyć, spróbuj go wypłukać przez noc w benzynie ekstrakcyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat nowy jest, wtryskikwacz juz moczylem, jest praktycznie caly wyczyszczony, wszystkie uszczelki powymieniane i nic ;(, a ten czujnik na zdjeciu to wlasnie tego wymienilem, bo ten przy termostacie jest tak jak mowi cursor do zegarow, a termostat jest dobry jak rano odpale nie idzie od razu na chlodnice, w miare nagrzewanie sie silnika chlodnica sie nagrzewa czyli otwiera sie duzy obieg. Ja juz naprawde nie mam pojecia co mozna jeszcze zrobic i nie wmowie sobie, ze ten typ tak ma, bo tak ma nie miec :] . Jejku co jeszcze mozna byloby podmienic?:)??. Poratujcie jeszcze jakimis radami , wiem, ze moj problem jest do rozwiklania choc jest ciezki, ale ja juz tez nie mam pojecia wiec zdaje sie na was. Przeciez ja juz to wszystko znam na pamiec ,a jednak z tymi obrotami sobie nie radze. Egr-a juz zalozylem bo zle sie zbierala jak zimna byla i powiem wam, ze te obroty moze , ale to moze troszke sie ustabilizowaly bo bez egr bylo gorzej , ja juz nie wiem czy juz glupieje ???;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności