Skocz do zawartości

głowica


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nie wiem czy temat był już na forum ale mam problem proszę o pomoc napisałem już prędzej dwa tematy i jeden z nich rozwiązałem mianowicie auto grzało mi się za mocno powodem była chłodnica lecz teraz auto a mianowicie układ chłodzenia się zapowietrza na moje oko bo skąd tyle powietrza w zbiorniczku Napomkne płyn nie ubywa i jest czysty bez zanieczyszczen na co postawić czy to może być uszczelka (głowica) pomocy wsadziłem w te autko już 700zł a mam je dwa miesiące CZY TO JEST MORZLIWE ze płyn bedzie czysty przy takich objawach może żle odpowietrzam ale nie sadze bo powietrza jest dużo jeszcze jedno czy można liczyc na uszczelke czy wiecej na głowice postawić bo koszty są nie małe z góry dzięki POMOCY jeszcze jedno opiszę to że jak jeżdze tym autem to zapowietrza się układ małego obiegu i w aucie jest zimno ale temperatura płynu jest w normie miedzy 82 a 86 :beer::beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź najwyższy punkt w układzie chłodzenia i spróbuj odpowietrzyć. Jak sytuacja się powtórzy to może być uszczelka. Aha odkręć korek w zbiorniczku i odpal auto . Jak zauważysz bulgotanie to raczej uszczelka . Ciśnienie z któregoś cylindra dostaje się do układu. Tak myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja się powtórzy to może być uszczelka.

nie byłbym tego pewien tak bardzzo jak ty

 

za odpowietrzanie układu chłodzenia odpowiedzialny jest korek w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego i zacząłbym od niego właśnie

ma on pod spodem zaworek zwrotny odpowiedzialny za odpowietrzanie układu chłodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja się powtórzy to może być uszczelka.

nie byłbym tego pewien tak bardzzo jak ty

 

za odpowietrzanie układu chłodzenia odpowiedzialny jest korek w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego i zacząłbym od niego właśnie

ma on pod spodem zaworek zwrotny odpowiedzialny za odpowietrzanie układu chłodzenia

witam korek kupiłem nowy słychać że puszcza ciśnienie bo jak dołoże ucho to słychać że syczy lecz bobelki nie ustepują lecą cały czas z początku troche wiecej pużniej mniej ale idą cały czas co mnie gnebi to czemu płyn nie ubywa czy to możliwe jak uszczelka pujdzie zeby płyn nie ubywał czekam poz :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik sam sie odpowietrza.ja wlałem płyn odpaliłem termostat póścił i dolałem.a czemu miślisz że sie zapowietrza?grzeje sie czy co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik sam sie odpowietrza.ja wlałem płyn odpaliłem termostat póścił i dolałem.a czemu miślisz że sie zapowietrza?grzeje sie czy co?

silnik sie nie grzeje ale grzal sie predzej przed wymiana chlodnicy ipompy wody pozdrawiam poprostu nie grzeje nagrzewnica a jest 100%sprawna u ukladzie znajduje sie duzo powietrza podejzewam ze to moze byc uszczelka lub co gorsze glowica koszty tego drudiego nie male

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek :

-bulgotanie w zbiorniczku

-ogrzewanie raz było a raz nie

przyczyna:

uszczelka pod głowicą.

kolego serdeczne dzieki za pomoc bede zwalal glowice mam pytanko jaki masz silnik taki sam jak moj a olej i plyn miales czysty a plyn ci ubywal czy nie DZIEKI pozdrawiam czekam

 

[ Dodano: Nie Sty 31, 2010 17:10 ]

a nie masz zamienionych przewodów biegnących do nagrzewnicy?

witam nie przewody sa ok bo na nagrzewnicy jest strzalka wlotowa takrze sprawdzalem wszystko nagrzewnice wyciagalem ze 3 razy wydaje mi sie ze uszczelka ale to sa moje tylko domysly

 

[ Dodano: Nie Sty 31, 2010 17:12 ]

a nie masz zamienionych przewodów biegnących do nagrzewnicy?

witam nie przewody sa ok bo na nagrzewnicy jest strzalka wlotowa takrze sprawdzalem wszystko nagrzewnice wyciagalem ze 3 razy wydaje mi sie ze uszczelka ale to sa moje tylko domysly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie uszczelka pod glowica. Tez tak mialem, plyn ubywal i wreszcie moja viki musieli wziasc na lawete, bo przywalilem jej troche obrotow przy mijaniu, węzyk ktory doprowadza plyn od zbiornika do chłodnicy poszedl, tzn zsunal sie na laczeniu bo bylo az tak duze cisnienie. Radze nie jezdzic :D po wymianie uszczelki pod glowica wszystko oka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności