Skocz do zawartości

Vista Home


Gość GmsMetallica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GmsMetallica

Witam

 

czy jest mozliwosc techniczna w warunkach domowych usuniecia tego systemu operacyjnego i wgranie XP ?

 

bo doszly mnie sluchy ze ma jakies zabezpieczenia, i niby sie nieda,

 

spotkaliscie sie z czyms takim ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

da sie :shock:

sam to zrobilem :shock:

ale niestety konczy sie formatem dysku C...

bo winda nie pozwala na zainstalowanie "nizszej, starszej" wersji ...

 

ja sobie zrobilem plytke bootowalna z gepardem

nim sformatowalem dysk c i zainstalowalem xp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

kicaj, wiadomo ze format jest niezbedny, tylko czy nie wysokczy zadne zabezpieczenie i nie bede mogl usunac np. w polowie zabiegu

 

ja sobie zrobilem plytke bootowalna z gepardem

co to ten gepard :shock:

 

kicaj, normalnie robiles jak to podczas formatu dysku i ponownej instalacji XP ?

 

w sensie wkladasz CD format z plyty, instal sterow itd jest podobna/identyczna :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GmsMetallica,

kupilem kompa z vista po szwabsku, a poniewaz mam polskiego xpeka to sobie zainstalowalem

to co potrzebujesz

dowolna plytke/pendrive'a/karte bootowalna z systemem innym niz XP/vista np linuxem (np gepard czy tez gepart) - teraz na necie znajdziesz mnostwo opisow co i jak zrobic... oraz bootowalna plytke/pendriva/karte z windowsem XP

tu masz np ubuntu lite http://www.ubuntu.com/getubuntu/download-netbook

bootujesz kompa z napedu, formatujesz dysk C (jak chcesz to mozesz pobawic sie partycjami) a nastepnie bootujesz kompa z plytki z XP i instalujesz :shock:

zadnych problemow zadnych klopotow

jak chcialem zformatowac bezposrednio z xp to nie chcial, musialem uzyc czegos innego

jedyne co potrzebujesz ponad to to klucz oryginalny do XP... ale to masz...

 

jak kupilem sobie moje malenstwo (EeePc 1005HA) to przeinstalowalem sobie wind xp z de na pl, robiac bootowalnego pendriva z systemem - i bylem zaskoczony jak szybko mozna sobie cos takiego zrobic... :shock:

 

jak juz masz xp zamiast visty to pozostaje zainstalowac sterowniki (wez pod uwage ze nie na wszystko sa sterowniki pod viste a sa pod xp i na odwrot!!) i reszte...jak to po formacie dysku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał kicaj, to stworzenie tzw. płyty ratunkowej.

I jest to najlepszy sposób na usuniecie każdego systemu bez późniejszych niespodzianek.

Musisz najpierw mieć jakiś program, ja używam "Paragon Drive Backup".

W tym programie robisz sobie taka bootowalną płytę ratunkową.

Niestety ten program jest po angielsku, ale możesz zainstalować jakiś inny, bo wszystkie maja podobne funkcje.

Mając taką płytę bez problemu sformatujesz partycję systemową, stworzysz nową partycję i zrobisz update MBR.

Poza tym bedziesz mógł zrobić, to co najlepsze, czyli obraz partycji systemowej.

I w razie posypania się systemu w kilka minut przywrócisz cały system wraz ze wszystkimi wcześniej zainstalowanymi programami i ustawieniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

czyli musze na CD, pendrive itd wgrac zbotowanego np. linuxa i przez niego robic formata a nastepnie jak wyczyszcze dyski to wsadzic nosnik z win XP i normalnie instalowac z plyty tak jak zawsze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli musze na CD, pendrive itd wgrac zbotowanego np. linuxa

1.Proste skopiowanie plików systemowych, albo skopiowanie zawartości bootowalnej płyty na inny nosnik nie pozwoli na uruchomienie tego czegoś pod dos-em.

2.Tworzenie bootowalnych płyt systemowych z innych bootowalnych płyt to następne zagadnienie.

3. Jeśli masz jedną partycje, to i tak nie zainstalujesz na niej dwóch systemów operacyjnych.

4. Jeśli masz wiecej partycji i zainstalujesz inny system na którejś partycji, to nie usuniesz systemu z partycji C:, bo ona jest aktywna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspius, mowisz

ze ten program potrafi zrobic obraz systemu na bootowalnym dysku?

tzn ze jak sie posypie moge bootowac i nadgrac chodzacy juz system?

 

co do bootowalnego cd/pendriva - jest wiele stron www z opisem lacznie z programami krok po kroku.. nawet jak dodac SPacki :shock:

 

ponizej stronki z ktorych ja korzystalem

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/bootcd/strona6.php

http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

ale nie odp mi na pytanie czy do usuniecia visty musze użyc innego systemu niz win XP ?

Musze zrobic symulacje instalacji np. linuxa i nastepnie po sformatowaniu dysku przerwac instalacje linuxa i wgrac XP ?

 

 

Poprawiłam post, pkt 4.4/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie odp mi na pytanie czy do usuniecia visty musze urzyc innego systemu niz win XP ?

Musze zrobic symulacje instalacji np. linuxa i nastepnie po sformatowaniu dysku przerwac instalacje linuxa i wgrac XP ?

Czy komp na którym chcesz wgrać Xp-ka to lapek ??

 

Nie wiem po co wam te pendrive i inne. Poprostu wystarczy XP-ek ale prawdopodobnie zmodyfikowany bo może nie widzieć dysku (nie ma sterownika od sterownika sprzętowego dysku).

 

Sterownik ten należy sobie "dodać" do XP-ka. Najlepiej programem nLite.

 

Mam zrobiony taki system już z 2 latka (albo więcej , w każdym razie od czasu gdy pojawiła się Vista) i jakoś wszystkie kompy jakie do mnie trafiały, system XP był instalowany właśnie z tej płytki.

Choć ja sam używam Visty i nie narzekam :shock: XP-ka nie chcę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności