Skocz do zawartości

Vista Home


Gość GmsMetallica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GmsMetallica

celius, tak na laptopa chce wrzucic xp ale jest vista

 

wiesz gdyby to tak sie robilo jak normalnie xp to by bylo fajnie, ale tak isc nie chce, i dlatego pytam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale nie odp mi na pytanie czy do usuniecia visty musze urzyc innego systemu niz win XP ?

toz ci napisalem ze w mom przypadku XP nie chcial formatowac visty :shock:

stad plyta geparta (system sie zaladowal z plytki, nie instalowalem go na dysku) nim sformatowalem dysk a potem juz instalka xp'ka

 

celius, a jak mam lapka bez cd/dvd? to jak mam zainstalowac??? obecnie nie musisz miec plytki zeby zainstalowac system...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celius, tak na laptopa chce wrzucic xp ale jest vista

 

wiesz gdyby to tak sie robilo jak normalnie xp to by bylo fajnie, ale tak isc nie chce, i dlatego pytam

Bo idzie tak samo tylko ... pewnie Twój XP-ek nie widzi dysku .... zgadza się ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

kicaj, o wlasnie o to wczesniej pytalem a pisaliscie jakies belzebuby :shock:

 

celius, nie wiem bo sie nie zabieralem za to jeszcze, ale kumpel (na tym samym laptopie) chcial wlasnie zrobic w/w zabieg u dupa

 

dam znac jak ja sie za to zabiore

 

dzieki wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celius, a jak mam lapka bez cd/dvd? to jak mam zainstalowac??? obecnie nie musisz miec plytki zeby zainstalowac system...

To już nie Notebook ale Netbook ale nieważne.

 

Ale zasada jest ta sama. Mają one możliwość bootowania z pendriva więc obraz płytki na pena i gotowe. Wiem że działa z autopsji.

 

Nigdy, powtarzam nigdy nie robiłem żadnych zabiegów po za spreparowaną płytką XP-ka z nowszymi sterami. A lapków na tym systemie lata już u mnie dość dużo. To mój zawód - choć ostatnio z serwisanta-sieciowca przekwalifikowałem się na programistę (lepiej płacą) :shock:

 

GmsMetallica jaki to lapek, podaj model

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer extensa 5620 core 2 duo t5250

 

seria LXE530Y068741038272000

Tak na szybko:

 

Link 1

 

 

Czyli problem ten sam co omawiałem. XP_ek nie ma sterów sATA ! Trzeba je dołączyć do instalki. Zresztą Extens już trochę przerobiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aspius, mowisz

ze ten program potrafi zrobic obraz systemu na bootowalnym dysku?

tzn ze jak sie posypie moge bootowac i nadgrac chodzacy juz system?

.

 

Robisz obraz całej partycji systemowej i umieszczasz go na innej partycji, albo innym dysku twardym w kompie.

Bo jeśli system razem z dodatkowo zainstalowanymi programami i sterownikami zajmie np. 15GB, to musiał byś umieścić go na kilku płytach.

Jak posypie się system, to wkładasz do napędu płytę ratunkową, formatujesz partycję główną i w kilka, lub kilkanaście minut (w zależności od wielkości przywracanej partycji) masz z powrotem, przywrócone wszystko to co miałeś wcześniej.

 

Co jakiś czas, w miarę przybywania programów robię nowy obraz partycji, a stary usuwam.

 

Co do Visty, to mam ją od dwóch lat i jestem z niej zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie Notebook ale Netbook ale nieważne.

a czym sie rozni notebook od netbooka od laptopa od smarttopa?

wszystko to tylko nazwa...

co do bootowalnosci to mam stacjonarny F-S scaleo i tez ma bootowalnosc z pendriva... to jest tylko i wylacznie kwestia biosu, a ze wiekszosc wspolczesnie sprzedawanych producentow juz to ma to si epytam - po co plytke CD jak mozna to samo na pendrivie? i szybciej i prosciej...

a co do sterownikow to fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności