Skocz do zawartości

korozja w bagazniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupilem niedawno viki z 1996 1.7td isuzu i niedawno odkrylem iz pod kolem zapasowym zgromadzilo sie w miare duzo rdzy. Rowniez przy tylniej prawej lampie pokazuje sie ruda Pani, ale jak zamkne klape od bagaznika(sedan) to jej juz niewidac. Czy ktos moglby mi powiedziec jaki jest najlepszy preparat na takie sprawy? czy czyscic to do golej blachy? na zapobieganiu rozprzestrzenianiu sie rdzy sie nie znam, wiec prosze o pomoc. Narazie wyciagnalem kolo i posmarowalem smarem. Dziekuje za odp. Ponizej zdjecie

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wyciagnalem kolo i posmarowalem smarem.

dziwna metoda... i wątpliwej skuteczności

 

jaki jest najlepszy preparat na takie sprawy? czy czyscic to do golej blachy? na zapobieganiu rozprzestrzenianiu sie rdzy sie nie znam

zedrzeć do gołej blachy

po zdarciu odtłuścić rozpuszczalnikiem nitro

pomalować podkładem, najlepiej antykorozyjnym - np NOVOL PE+, da sie kupić w spraju

po wyschnięciu podkładu pomalować w kolor nadwozia

jeśli chodzi o wnęke bagażnika, to na podkład można dać środek do konserwacji podwozia, popularnie nazywany "barankiem" - da sie kupić w małych opakowaniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie smar zatrzymuje korozje, albo przynajmniej w jakims stopniu ja zatrzymuje:P no i jesli to ladnie zrobie, to bd bez rudej juz do konca swej zywotnosci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie smar zatrzymuje korozje

... bez obrazy - opusciłeś chyba kilka lekcji w szkole ...

... w Castoramie kup sobie BRUNOX i popsikaj - to zatrzyma postęp korozji ... reszta - opisał ArKos ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym opuszczaniem lekcji to bardzo smieszne :wesoly:

w kazdym razie dziekuje za szybkie odp i Pozdrawiam ;)

 

smar penetrujacy i na nim pisze ze zabezpiecza przed korozja, to jest taki w sprayu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nim pisze ze zabezpiecza przed korozja

FSO też pisało w instrukcji obsługi, że Polonez jest na wskroś nowoczesnym i wysokiej jakości samochodem dorównującym samochodom zagranicznym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

boted napisał/a:

na nim pisze ze zabezpiecza przed korozja

No i dobrze piszą, bo zabezpiecza to co dopiero może zardzewieć, a nie to co już zardzewiało. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo smieszne

... nie pytałeś o ubezpieczenie typu ,,nasi bliscy'' :drunk:;p

zabezpiecza to co dopiero może zardzewieć, a nie to co już zardzewiało

... na to co zardzewiało - preparat wiążący rdzę i odcinający dopływ tlenu do głębiej położonych miejsc - taki jak Ci podałem lub podobny - Cortanin albo Fosol ... pozdro ...

 

P.S. Na alle wpisz ,,odrdzewiacz'' - na pewno coś wybierzesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności