Skocz do zawartości

Nie chce palić


Gość lukaszek016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaszek016

Witam. Mam pewien problem z moim oplem. Jest to Corsa C 1.3 CDTI z 2005 roku, przebieg około 80 tys km. Pewnego zimowego dnia podchodzę i chcę zapalić, ale nic nie palił. Kilka razy próbowałem i nic. Pomyślałem, że to przez te mrozy i może coś z filtrem paliwa. No to filtr, wymieniłem, odpowietrzyłem i dalej nie chciał palić. Teraz się ociepliło i było -1 stopień C więc myślałem, że zapali, ale nic z tego. Jest jeszcze tak, że czasami jakby "załapuje" na 1 cylinder jakby, ale dalej nie zapali. Z rury leci czarny dym przy kręceniu więc zapłon i świece dobre. A i sprawdzałem próbówką i napięcie do świec żarowych dochodzi. Odkręcałem dolikatnie nakrętki do przewodó do wtrysków i kręciłem rozrusznikiem i do każdego paliwo ładnie dochodzi. Pamiętam jeszcze jak jeżdziłem, to zapalała się niekiedy lampa taka żółta z kluczykiem, że uszkodzony jest układ elektroniczy silnika i pracuje na awaryjnym, ale zawsze wszystko działało. Nie wiecie co to może być? Pomocy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszek016

A jak to sprawdzić? To mi nie pokazuje kodu usterki tylko po prostu podczas jazdy zapala się i świeci. Tak po 15 minutach od ruszenia, a czasami po dłuższej jeździe się zapala. A teraz czytałem na tym forum, ktoś napisał, żeby docisnąć pedał hamulca i gazu do oporu i przekręcić kluczyk. Zrobiłęm tak, ale to nic nie daje, bo ta kontrolka cały czas się świeci bez żadnego mrugania. Jeszcze chciałem zewrzeć te piny na złączu diagnostycznym, ale nie wiem gdzie on jest. Możecie powiedzieć gdzie ono dokłądnie jest? Wiem, że głupie pytanie, ale nigdy się tym nie interesowałem, bo chyba pierwszy raz tak mi się popsuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszek016

No mi mechanik sprawdzał te świece, że ich nie wyciągał tylko odłączył kabel od świec i łączył je po kolei z akumulatorem za pomocą próbówki. Czyli, że jak przez świecę przechodzi prąd to działa na pewno? Bo może tak być, że przez świecę prąd przechodzi, ale ona się nie grzeje? A i gdzie jest dokłądnie w Oplu Corsie C złącze diagnostyczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszek016

Jestem pewien, nie działa. Sprawdzałem dwa razy, a kontrolka się zapala i wcale nie gaśnie, nawet bez wciskania pedałów ona się świeci. A przerw w obwodzie świeca nie ma żadna. A tak czytałem forum i natrafiłem na przypadek podobny i tak się zastanawiam, czy to może być pompa wysokiego ciśnienia? Jeśli tak, da się może ją jakoś wyczyścić, czy coś?

 

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 17:20 ]

Może mi ejszcze ktoś powiedzieć, czy te urządzenia Opel Scanner są dobre takie za 250zł? Bo raczej nie mam pieniędzy na OP-COM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 2614

Umnie w cosie c rok 2001.złącze diagnostyczne jest na samym srodku tunelu nad popielniczką.Ja kupiłem sobie interfejs diagnostyczny za 300zł na alegro jestem z niego zadowolony korzystam z niego ponad rok pewnie jest chinski ale narazie działa.Wspólpracuje z oprogramowaniem opcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności