Skocz do zawartości

Corsa B kilka problemow


Gość shaoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dzis w pracy mi powiedzieli ze powinienem wymieniac pasek rozrzadu ale z tego co sie orientuje ja tam ma łancuch. jak mam sie do tego ustosunkowac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

- nie moge zatankowac do pelna poniewaz paliwo sie wylewa , jak probowalem tak sie wlasnie stalo. Co to moze byc ?

Zaraz na początku wlewu jest plastikowe sitko. Jak jest dobre to amortyzuje i przy wkładaniu pistoletu dystrybutora do wlewu sitko to "idzie w dół" w miarę jak głęboko wkładasz pistolet. Wyciągasz pistolet - sitko automatycznie wraca na górę. Tak jest w mojej Corsie.

Jak sitko jest zepsute/pęknięte, spada na spód rury, która łączy wlew ze zbiornikiem paliwa, blokując/zmniejszając tym samym przepływ paliwa z otworu wlewu do zbiornika. Podczas tankowania "odbija" Ci prawdopodobnie pistolet. Dzieje się tak właśnie z powodu zmniejszonego przepływu - sitko przytkało rurę. Tak jest w Corsie ojca.

 

Takie sitko jest praktycznie nie do wyjęcia. Spróbuj poprostu "wolniej tankowac". Daj cynka czy przy wolniejszym tankowaniu nabijasz pełny bak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MKaminski

U mnie własnie jest tak jak napisał CoCo. Cały czas mi pistolet odbija. Musze tankować wolniej, bo jak dam na całość to sie od razu pieni paliwo i wychodzi prawie na zewnątrz. Ale jak zaczne powoli i piana zejdzie to moge dawac coraz więcej. Może poprostu chodzi o zatkane odpowietrzenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MKaminski

Łańcuch przecież też sie zużywa:) działa dłuzej, ale nie na zawsze. Ja bym zerknał na jego stan, jeśli jest jeszcze w miare to trzeba przeczyścić i jego i jego otoczenie i przesmarować. Niby jest schowany w plastikowej obudowie, ale ona i tak jest nieszczelna i kupe badziewia sie tam zbiera. Możesz to zrobić sam, a możesz też zawieźć do kogoś komu ufasz, bo kazdy inny od razu bedzie kazał wymienić pół silnika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie panie i panowie

kolejny problem ktory zauwazylem

miezylem tydzien temu poziom oleju - okazalo sie ze nie ma nic :mrgreen:

wlalem wiec ponad 1,5 litra i to zostawilem

dzisiaj znowu zmierzylem zeby zobaczyc czy cos sie dzieje i .... znowu pusto

nie wiem czy robie cos zle ale wydaje mi sie ze to auto poprostu je ten olej :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Olej, albo wycieknie, spali go silnik, albo jedno i drugie na raz.

Nie widzisz wycieków, siwego dymu za sobą, zawalonej olejem odmy albo przepustnicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja nawet nie wiem gdzie jest przepustnica

To wykaż trochę inicjatywy i się dowiedz, albo jedź do mechanika.

Jeśli sam sobie nie pomagasz, to oczekujesz, że ktoś z nas zrobi to za Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności