Skocz do zawartości

Klin z rozrzadu Ascona 1.6D 86r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Mam problem, poniewaz rozsypal mi sie rozrzad w Asconie 1.6D z 86roku, wywalilo klin przez co zerwal sie pasek rozrzadu, nie potrafie nigdzie znalezc samego klina, wiec chce wytoczyc na tokarce, ale do tego potrzebuje dokladnych wymiarow, moze ktos zna? lub wie jak sobie z tym poradzic? prosze o pomoc, bo objezdzilem i obdzwonilem tylu mechanikow i sklepow z czesciami do opla,ze juz nie wiem gdzie szukac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz...

jak wytoczyć?

przecież klin to klin

w wale jest wycięcie podłużne, w kole rozrządu też, wsuwasz klin w koło rozrządu, nasuwasz na wał i dokręcasz śrubę wału

czy nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie, bo mi coś nie pasuje

 

oplowski wał w który wchodzi klin:

 

Dołączona grafika

 

nie widziałem innej opcji czyli okrągłego klina

powyżej jest bigblokowy wał z c20ne z klinem zewnetrznym, jest łódka w wale na klin, wkładasz i nasuwasz koło... klin ma kształt półkola, grubość ok. 5mm

inne miały podobnie

c20xe miało klin zintegrowany z kołem rozrządu a w wale był rowek a nie łódka, ale w żadnym oplowskim silniku nie widziałem okrągłego klina ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie wiem czy sie rozumiemy, bo tak jak Ci napisalem nie znam sie an tym za bardzo, mi chodzi o klin pomiedzy kolem zebatym a rozrzadem. zeby ustawic kolo potrzebny jest klin,tak?

 

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 23:43 ]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalilo klin przez co zerwal sie pasek rozrzadu, nie potrafie nigdzie znalezc samego klina, ... moze ktos zna? lub wie jak sobie z tym poradzic?

Nie kojarzę w tym silniku

ale bolec ustalający (bo prędzej tak bym go nazwał) zwykle jest w wałku rozrządu - tzn. wystaje z niego, a w kole jest tylko otwór. Podczas montażu koła, śruba (z podkładką)jest przykręcona odpowiednio dużym momentem aby utrzymać całość na miejscu.

Jeśli go ścięło, to może pozostałość dalej być w kole - czyli do usunięcia z niego

Obejrzyj dokładnie, ew. wrzuć fotkę wałka (od czoła)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa

no i widzisz, teraz wiadomo o co chodzi

wałek szukaj

ząb ustalający jest jedną całoscią z wałkiem z tego co mi sie wydaje

 

http://photos05.allegroimg.pl/photos/oryginal/899/77/17/899771702

 

wałki takie same ma 1,7d i 1,7td

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiec nie chodzi o "klin" tylko o "zab ustalajacy", dzieki, jeden krok do przodu:) tylko czy mozna go w jakis inny sposob zdobyc niz kupowac nowy walek,ktory nie jest tani?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności