Skocz do zawartości

Duże zużycie paliwa


Gość jacek_lbn

Rekomendowane odpowiedzi

ja też jeżdżę metodą pełnego zbiornika i popieram Andrzeja jest to tylko jednorazowo duży wydatek - reszta zależy od tego czy chcesz wysuszyć bak czy co mniej więcej taką samą ilość km dolewasz ... a poza tym komfort gotowego do drogi autka ???

Do tego jeszcze na pełnym zbiorniku nie wytrąca się woda na ściankach zbiornika, więc nie ma czegoś takiego jak" zamarzanie paliwa" ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Tankowanie do pełna w zime jest dobre. Ja jak chce szybko zmezyc spalanie to jade do konca , wlewam 2 litry z banieczki zapisuje km. i jade zatankowac ~10l w tym dwa do banieczki. jak mi braknie znowu to mam wynik na 10litrach .Sposób szybki ,nie trzeba wyjezdzac całego zbiornika-jak ktos jezdzi malo. U mnie wymuszony bo juz pare miechów szukam przyczyn wysokiego spalania :super: i tak jeżdze a do tego moja łajza nie ma rezerwy :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jak mi braknie znowu to mam wynik na 10litrach .Sposób szybki ,nie trzeba wyjezdzac całego zbiornika-jak ktos jezdzi malo.

no i przy okazji cały syf wyciągasz ze zbiornika

W poprzednich wypowiedziach jest napisane do pełna jedziesz np. 100 km. i znów do pełna

Z takiego tankowania są same plusy.Ale jeśli czytałeś to wiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek_lbn

ostatnio spróbowałem ta metodę do końca zbiornika i powiem wam ze na 11l paliwa przejechałem 93km (tankowałem na bursakach w lublinie )

 

 

a potem zatankowałem znowu za 11 litrów na orlenie i 150km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę że gdy kończy Ci się paliwo a samochód jest w tym momencie na jakiejś pochyłej nawet o nie dużym stopniu nachylenia to mimo że w zbiorniku pozostało Ci np.2 litry paliwa to silnik i tak zgaśnie.Następnie zatankujesz te 10-11 litrów i już masz przekłamanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr.suchy

sorki jeśli kogoś uraziłem

spróbuje z tym tankowaniem do pełna jak wpadnie troszkę kasy

a jeszcze zapytam

ile na pełnym baku można tak orientacyjnie zrobić kilosów

pytam tak z ciekawości corsa 1.2i 8v

~550 km w leci, miasto. Spalanie na poziomie 7,7 litra na 100 km. Czy to dużo ? ostatnio widziałem Opla Astrę w centrum handlowym - oferta specjalna, silnik 1.4 i napisali spalanie w mieście 7,2. Więc Chyba nie duża różnica patrząc na wiek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

chyba są jakies filtry paliwa po drodze

-to niech robią swoje

w teraźniejszych autach tego nie widać. Najlepiej to widać w gaźnikowych ile syfu jest w pomoże pływakowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności