Skocz do zawartości

Duże zużycie paliwa


Gość jacek_lbn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian3085

Witam.

Mam problem z moją corsą a mianowicie ostatnio podczas jazdy (do przekroczenia 90km)pali się pomarańczowa kontrolka zauważyłem przy tym że zaczął palić jak smok a wskaźnik paliwa kołyszę sie od zera do obecnego stanu paliwa w zbiorniku. jak działać przeciw temu??? Dodam że gdy auto postoi i "wyschnie" kontrolka gaśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam.mam ten sam problem-mój opel corsa 1,4 z 1995 r.pali 10 l./100km..

co Wy na to?pora roku ani długość trasy nie ma żadnego znaczenia..

już mam dość tego auta... :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

edzia1981wiki, Uzupełnij profil

widziałeś co jest wyżej napisane?

Przejrzeć tematy na forum, zapodać dokładne oznaczenie silnika, odczytać błędy i pisać jakie błędy wyskoczyły.

http://forum.opel24.com/i...-corsa-vt56.htm

dziura w zbiorniku

cięższa noga

sonda

termostat

itd. itd.

tematów za wiele nie przejrzałeś

a wystarczyłoby użyć szukaj-ki - jest u góry i napisać choćby "duże spalanie"

tymczasowo do działu Astra/benzyna przenoszę

http://forum.opel24.com/astra-f-duze-spalanie-i-zaswiecajaca-sie-kontrolka-silnika-vt35913.htm?highlight=du%BFe+spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian3085

X12SZ

 

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 13:58 ]

Dodam jeszcze, że zaopserwowałem dziwne zachowanie wskazówki wraz z momentem dodawania gazu lekko idzie do dołu gdy odpuszcze wraca na miejsce. Niewiem czy to ma coś wspólnego z moim spalaniem czy może to oddzielny problem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Mam małe pytanie. Gdy kierowca takiej Corsy 1.2 przejeżdża 2 km na zimnym silniku codziennie, jakie spalanie może osiągnąć jego auto? (w przeliczeniu na 100 km) Mój samochód spala ok. 10 l na 100 km. Mam się czym przejmować, czy też spalanie może dochodzić do takiej ilości, gdy jeździ się na krótkich odcinkach w mieście? Jakie spalanie mają średnio wasze samochody? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez to przerabialem w corsie...

tylko u mnie było za duzo oleju do silnika wlane i silnik sie dusil i palił jak smok...

wskazowka paliwa idzie wolno poniewaz jest zastowowany tam bi metal..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności