Skocz do zawartości

Na jakiej stacji tankujecie ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mihau, jak by tu napisać... nie wszystkie stacje firmowe należą do danego koncernu. Sporo to franchising - teoretycznie powinno być np. wszystko z Orlenu, a jest... różnie. Dawniej mieli miesięczną normę ile muszą zakupić paliwa... teraz nie wiem.

 

Dodatkowo stacja, na której tankuje jest sprawdzona - 80% dostaw to paliwo PKN, 20% to Slovnaft. Zresztą w temacie o raporcie pisałem o tym (tzn. stacja jest sprawdzona, miała kontrole... i dzierżawcą jest mój ojciec).

 

Inna sprawa, że tak naprawdę już mija czas stacji lejących "gnojówkę" do baków - to nie te czasy. No chyba, że ktoś bawi się z zakup paliwa z "cystern" po okazyjnej cenie.

 

Kolejna sprawa - ja traktuję stacje niekoncernowe jak prywatne sklepiki, a stacje koncernowe trochę jak hipermarkety. W hipe mam prawie wszystko, jest tam trochę taniej, ale czegoś brak... może za dużo plastiku? Poza tym co się stanie jak na rynku zostanie 2-3 graczy? Znając życie będzie sytuacja jak z telefonią komórkową...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiś czas temu powiedziałem :roll: : pieprze stacje wielkich koncernów i ich śmieszne programy lojalnościowe. Tankuję w Neste albo w lokalnej sieci stacji OKTAN, gdzie z kartą stałego klienta mam zawsze 4 gr taniej na litrze :?: Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trudno powiedzieć jaka stacja jest lepsze a jaka gorsza. Wszędzie kantują na większą lub mniejszą skalę.

Osobiście do tej pory tankowałam na BP bo miałam do nich zaufanie, ale ostatnio była u nas afera: kilka aut rozkraczyło się tuż za stacją, po analizach okazało się, że było 30 % paliwa w paliwie. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No co ty mysza ,w BP taka przewałka? Ja właśnie tankuję na stacjach tego koncernu i zawsze jestem zadowolony. Czasem tankuję ultimate ale co piąte tankowanie.Unikam tankowania na przypadkowych stacjach bo za bardzo lubie swoje autko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedyś tankowałem tylko na SHELLU ale jak mi poleciała sonda lambda i na pytanie mechanika gdzie tankuję życzył mi powodzenia bo to nie pierwszy przypadek jak ktoś przyjeżdża z autem i ma problem bo tankował na Shellu.Już od jakiegoś czasu tankuję na stacjach JET i NESTE.Mój kolega jest kierownikiem na JET i mówił mi,że koncerny biorą z naszych rafinerii a tylko dolewają swoich uszlachetniaczy i chyba coś w tym jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Ja zawsze tankuję na shellu i nie narzekam, natomiast ostatnio rozmawiałem z kolega który pracuje w Tesco na stacji i opowiadał, że mają co 2 tygodnie kontrole z centrali a dodatkowo szef robi sam kontrole raz w tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój kolega jest kierownikiem na JET i mówił mi,że koncerny biorą z naszych rafinerii a tylko dolewają swoich uszlachetniaczy i chyba coś w tym jest.

Dokładnie tak jest. Rozmawiam dość często z kierowcami cystern i wszyscy spotykają się w rafinerii. Zresztą paliwo to paliwo - reszta to dodatki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja tam tankuje na swojej stacji tak gdzie pracuje prywatna stacja!

 

Co do paliw to na stacjach gdzie jest elektronika nic nie można zrobić ponieważ na całą benzyne musimy mieć specjalne certyfikaty i eletronika odmierza co do litra ile jest w zbiornikach. Benzyna pochodzi od tego samego producenta co bierze orlen. Po mojej rozmowie z kierowcą dowiedziałem się ,że orlen ma poprostu swoje cysterny i z tąd każdy myśli ,ze maja nie wiadomo skąd tak dobra benzyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności