Skocz do zawartości

Wymiana tuleji wahacza przód i filtra nawiewu.


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ArKos, zlituj się. Czeskie KAMOKI! Czeskie to ja kupuje tylko knedle.

kolego, to ty sie zlituj

na chama forsujesz swoje racje - ja rozumiem że masz taki pogląd, przedstawiłeś go, ok - ja przedstawiłem swój

 

wygląda to tak, że na okrągło dajesz przekaz "bo moja racja jest najmojsza"

każdy ma swoje racje i swój punkt widzenia - nie rób z tego bitwy pod waterloo ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lutek107, jeśli nie masz w planach sprzedaży auta

przynajmniej przez najbliższy rok/dwa

to zainwestuj w te tulejki ale z górnej półki choćbyś miał nie zaoszczędzić

i zapomnij o problemie :wink:

(o wbijaniu młotkiem nawet nie myśl)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zakończcie spór:D

Obaj próbujecie na chama "umojszyć swoją mojszość":D

Przedstawiliście swoje opinie,o to chodzi na forum:D

Lutek107 zrobi jak uważa, jak jest przy kasie to zmieni wahacze(chociaż nie widzę sensu jak ma nowe sworznie:)), jak nie jest przy kasie to pójdzie na autobus i też będzie dobrze:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie zmienił całych wachaczy tylko markowe tuleje np: LEMFORDER,febi, żeby tak często nie wymieniać. To są dobre firmy i trochę na nich pojezdzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość damiant804

Panowie a jak jest z wymianą tulei w belce tylnej, do tej czynności również potrzeba praski czy obejdzie się bez całkowitego wyjmowania belki i metody domowe wystarczą(młoteczek i tp.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam do wymiany po jednej tulejce w 2 wahaczach.

Prosił bym bardzo o wytłumaczenie jak dziecku co po koleji zrobić, czy to będzie łatwe/trudne i co mi będzie potrzebne.

Proszę również nie pisać, że to było na forum, bo w tematach tylko firmy tuleji podane, albo tak z grubsza narzędzia, a to mi nic nie wyjaśnia. Wyjmę wahacze i mechanik wyciśnie i wciśnie mi nowe tuleje. Tylko jak i czym to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970
dudpis, A więc tak po pierwsze wyciągasz wahacz- odkręcasz nakrętkę i wyjmujesz sworzeń ze zwrotnicy ( ja zawsze odkręcam trzy śruby i wyjmuję sworzeń a wahacze jeśli masz na śruby bo fabrycznie są nity) potem odkręcasz drążek stabilizacyjny i następnie śruby od tulejek ( tam nie ma nakrętek tylko gwint jest w sankach) i już wahacz masz wyjęty (oczywiście to robisz prze zdjętym kole). Potem wymiana tulejek. Tę dużą to zawsze gumę przecinam nożem a potem metalowy pierścień który wchodzi w wahacz przecinam piłką do metalu i śrubokrętem i młotkiem wyciągasz bez problemu a tą małą również obcinasz gumowy koniec i wybijasz. Przed założeniem czyścisz wahacz dajesz trochę smaru i ustawiasz odpowiednio (na dużej jest strzałka którą kierujesz w kierunku jazdy) i w imadle wciskasz a z tą małą jest trochę większy problem bo jej nie wciśniesz bo jest z gumy ale ja kładę ją tak jak ma być i jednym uderzeniem młotkiem próbuje wbić (nie od razu za pierwszym razem się uda ale trochę cierpliwości).Potem zakładasz wahacz i go przykręcasz i to wszystko. Niektórzy jadą jeszcze na sprawdzenie zbieżności ale ja nigdy nie jeździłem i nie miałem problemów. Już łatwiej tego się nie da chyba opisać. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności