Skocz do zawartości

Wymiana tuleji wahacza przód i filtra nawiewu.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lutek107

Zamierzam wymienić tuleje wahacza z przodu bo są już zużyte i przez nie słychac stuki. Sworzeń wahacza i łącznik stabilizatora wymieniłem. Jakie mi polecacie tuleje i czy są duze problemy z wymianą bo zamierzam to zrobić we własnym zakresie? Czy raczej wizyta u mechanika? Na co trzeba zwrócić uwagę przy wymianie?

Druga sprawa to wymiana filtra nawiewu. Jak to najlepiej zrobić i jak się do niego dostać. Od srodka samochodu czy raczej od strony silnika? Prosze o porade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli chodzi o filtr przeciwpyłkowy to jest w podszybiu, otwierasz maskę, demontujesz plastikową osłonę i filtr tam siedzi.

 

febi, lemforder, TRW ... ale niestety w większości przypadków jest potrzebna prasa, żeby wycisnąć stare tuleje. cała wymiana nie jest trudna.

do mechanika możesz też pojechać z wyjętymi wahaczami, żeby Ci wycisnął tuleje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lutek107

Czyli siła w postaci młota nie pomoże. Musi to mechanik zrobić odpowiednim ściągaczem. Jak cena jest rozsądna za wymianę tych tuleji. Żeby mechanik nie zrobił mnie w bambuko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młot wybije tuleje, a gumowy element tłumiący zostanie. jak nie ma dostępu do prasy, można to zrobić samemu, ale jest to żmudna robota, można porozwiercać gumę, a potem większą tulejkę w której ona siedzi przeciąć brzeszczotem. najlepiej więc z wyjętymi wahaczami pojechać do zakładu mechanicznego gdzie mają prasę, powinno to jakieś grosze kosztować, samo ich wyjęcie, a oszczędzi sporo nerwów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie nowe wahacze po 110zł za sztuke i spokój

pytanie sie

Jak cena jest rozsądna za wymianę tych tuleji. Żeby mechanik nie zrobił mnie w bambuko.

jest pytaniem natury: "co zrobić żeby poderwać laske"

u ciebie bedzie kosztować 100 bo w mieście mieszkasz, u mnie na wsi 50 bo wieś

 

trochę logiki, przecież ceny usług są uzaleznione bezpośrednio od tego, czy wiele warsztatów, czy duże miasto, byś mógł podejść do 1-2 u siebie, spytać i porównać ceny, to nie bedziesz gadał że cie w bambuko zrobili

 

proste, ale wymaga myslenia nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę sensu kupowania nowych wahaczy i to za 110 zł za sztukę (ponadto kolega napisał, że sworznie były wymieniane), skoro za sam komplet tulejek na obie strony trzeba wydać kwotę w granicach 80 zł (firmy Febi, niższej klasy o wiele taniej).

 

Do mechaników też nie musisz chodzić jak tylko posiadasz porządne imadło. Tulejki przed "wprasowaniem" przesmaruj płynem do naczyń, "zapiąć" je w imadło i "heja" do oporu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę sensu kupowania nowych wahaczy i to za 110 zł za sztukę

zdecydowanie lepiej kupić 2 tuleje po 40 i 2 po 30?

razem 140zł... i nie są to części górnolotnej jakości

 

osobiście policz...

 

"zapiąć" je w imadło i "heja" do oporu.

no... ja imadło stanleya 350mm w ten sposób zabiłem

śrube po prostu zerwałem

imadło kosztowało ponad 450zł

 

nawet zakłądając, że masz pancerne imadło, to 140zł + koszty wysyłki trzeba wydać, końcowa suma będzie ze 30-40zł mniejsza niż koszt nowych wahaczy

w nowych wahaczach są też nowe sworznie

na nowe wahacze są 2 lata gwarancji (ja tyle dostałem - producent FEBI)

mnie by się nie chciało pół dnia paprać z wybijaniem tulei, wpychaniem nowych... wymiana wahaczy to 30minut na strone a nie pól dnia obsrywania z wymianą tulei

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo dość pierwszy lepszy zestaw tulejek firmy Febi (nawet z przesyłką nie wychodzi powyżej 100 zł)

http://www.allegro.pl/item894761138_tuleje_wahacza_febi_opel_astra_vectra_calibra_kpl.html

 

Robiąc tulejki w moim aucie nawet wystarczyło imadło "domowe" około 100mm, ale "docisnąć" pojechałem do kolegi na większe. Weszło bez problemu.

W przypadku drugiego kompletu wahaczy od razu udałem się do kolegi na duże imadło i muszę Cie zapewnić, że spokojnie dało radę (nawet się nie "zająknęło").

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo

faktycznie ceny poleciały mocno na dół... i nie tylko tulei:

 

nowy wahacz 63zł

http://allegro.pl/item904262926_wahacz_prawy_opel_astra_vectra_calibra.html

 

2 wahacze 126zł

 

naprawde uważasz, że dla 20-30 złotych warto obsrywać się pół dnia z wybijaniem starych i nabijaniem nowych tulei?

 

mnie troszkę bawi podejście typu:

kupię szpachlówke za 40zł, papiery ścierne za 20zł, podkład za 40zł i wyklepię powgniatany błotnik

a używany błotnik kosztuje 100zł na przykład...

 

jak dla mnie skórka nie warta wyprawki i tyle - wytrzeć duupę szkłem, żeby zaoszczędzić na papierze toaletowym? :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ArKos, zlituj się. Czeskie KAMOKI! Czeskie to ja kupuje tylko knedle. Wahacze z Febiego najtaniej 115 zł sztuka z wysyłką 260 (za parę).

Tuleje też można kupić za 40 zł komplet i też polatają (nie zależnie od firmy wytrzymują 10 tys. :wink:) Z Febiego komplet 80 zł.

 

Lutek107, starym tulejom poziomym obcinasz "główki" i wybijasz młotkiem (tylko nie klep jak starą babę po d**pie tylko uderz), pionowe rozetnij gumę (chyba, że się po prostu rozleciała to ją wybij) i brzeszczotem wytnij zewnętrzną obręcz (nie przetnij wahacza na wylot :x).

 

Możesz też oddać wahacze do mechanika, za flaszkę lub 2 powinien to zrobić :P

 

Możesz też kupić nowe wahacze ;D

 

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności