Skocz do zawartości

Astra F LPG Nie włącza elektrozaworów!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Astra F 1,4 C14NZ. Lpg DT Gas Detec Basic.

Rzecz polega na tym że na centralce sprawa wygląda "prawie dobrze" tzn. Kiedy wybiorę opcje przełączenia na gaz po osiągnięciu odpowiednich obrotów centralka pokazuje że na gaz auto przeszło (gdy te obroty już zostaną osiągnięte) ale auto ciągle chodzi na benzynie (nie zostają włączone elektrozawory czyli nie dostają napięcia 12V a co za tym idzie przekaźnik odcinający wtrysk paliwa również nie zostaje załączony więc auto nadal chodzi na benzynie). To samo z resztą dotyczy sytuacji gdy wybiorę odpalanie na gazie lub przełączę na gaz w trakcie gdy silnik pracuje na benzynie.

Kiedy podepnę do elektrozaworu (obojętne którego jako że wszystkie są na jednym przewodzie) prąd z akumulatora na krótko to elektrozawory zostają załączone, przekaźnik odcięcia wtryskiwacza również (benzyna nie jest podawana) i auto chodzi na gazie (do czasu kiedy nie odłączę kabelka którym ten prąd doprowadziłem, wtedy odłącza elektrozawory). Jedyną różnicę w pracy centralki jaką teraz zauważyłem to taka że wcześniej (gdy auto jeździło i na Pb i Lpg) pokazywała za mały poziom gazu w zbiorniku teraz z kolei pokazuje notorycznie pełną butlę podczas gdy jest w niej najwyżej połowa gazu.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To tak dla jasności (bo grzebiąc po forach zauważyłem że co osoba to inna definicja). Dla mnie centralka to ten mały wyświetlacz w kabinie samochodu pokazujący poziom gazu i dający możliwość przełączania między gazem a benzyną. Dla odróżnienia od komputera gazowego (takie gazowe ECU) który przez niektórych również jest nazywany centralką:twisted:

Ale co masz na myśli mówiąc przekaźnik??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli mówiąc przekaźnik??

przekaźnik to przekaźnik czyli urządzenie włączające lub wyłączające coś po otrzymaniu napięcia na cewkę

 

Dla mnie centralka to ten mały wyświetlacz w kabinie samochodu

pokazujący poziom gazu i dający możliwość przełączania między gazem a benzyną

to jest po prostu przełącznik

 

Dla odróżnienia od komputera gazowego (takie gazowe ECU) który przez niektórych również jest nazywany centralką:twisted:

to jest sterownik i faktycznie nazywany jest przez niektórych nazwą centralka

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny.

jeśli masz schemat instalacji gazowej to sprawdź, z którego przewodu powwinno wychodzić to napięcie i czy faktycznie wychodzi

jeśli na pinie sterownika bedzie, to przerwa elektryczna, jeśli nie, to uszkodzony sterownik

jeśli nie masz schematu to podjedź do gaziarza, niech sprawdzi - albo masz przerwę na przewodach albo uwaloną centralkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przekaźnik to przekaźnik czyli urządzenie włączające lub wyłączające coś po otrzymaniu napięcia na cewkę

Tak wiem co to jest przekaźnik, bardziej pytałem o połączenie w wypowiedzi Kolegi centralki z przekaźnikiem, dlatego pytałem co ma na myśli (gdzie ten przekaźnik).

Dla mnie centralka to ten mały wyświetlacz w kabinie samochodu

pokazujący poziom gazu i dający możliwość przełączania między gazem a benzyną

to jest po prostu przełącznik

 

Dla odróżnienia od komputera gazowego (takie gazowe ECU) który przez niektórych również jest nazywany centralką:twisted:

to jest sterownik i faktycznie nazywany jest przez niektórych nazwą centralka

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny.

jeśli masz schemat instalacji gazowej to sprawdź, z którego przewodu powwinno wychodzić to napięcie i czy faktycznie wychodzi

jeśli na pinie sterownika bedzie, to przerwa elektryczna, jeśli nie, to uszkodzony sterownik

jeśli nie masz schematu to podjedź do gaziarza, niech sprawdzi - albo masz przerwę na przewodach albo uwaloną centralkę

No i znowu mamy kłopot w nazewnictwie ;)http://autogas.dtgas.pl/index.php?strona=content&id=3

to jest link do producenta mojej instalacji gazowej. On nazywa centralką właśnie ten przełącznik w kabinie samochodu. A ECU to to co Ty nazwałeś sterownikiem jak rozumiem.

Mam schemat instalacji i sprawdziłem że na ECU (sterownik) nie wychodzi prąd na elektrozawory. Ale przewody przedzwoniłem omomemierzem i nie ma na nich przerwy.

Ze względu na różnice w nazewnictwie mam prośbę czy mógłbyś napisać co miałeś na myśli w ostatnim zdaniu "albo masz przerwę na przewodach albo uwaloną centralkę" pisząc centralkę? Komputer ECU (sterownik) czy ten przełącznik w kabinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nazywa centralką właśnie ten przełącznik w kabinie samochodu. A ECU to to co Ty nazwałeś sterownikiem jak rozumiem.

tak, masz racje, mając I lub II generacje LPG to jest tak nazywane z reguły, ale to nie jest prawidłowa nazwa

w wypadku sekwencji to do przełączania to przełącznik, a komputer gazowy to sterownik - tu też tak być powinno

na tej stronie nazwali komputer gazowy mianem "ECU", a jakbyś chciał wiedzieć, to ECU z angielskiego oznacza ENGINE CONTROL UNIT czyli jednostka sterująca silnika... od kiedy komputer gazowy steruje pracą silnika :twisted:

od zawsze instalacje gazowe wykorzystują istniejące czujniki oraz dane z ECU (na przykład sekwencja) i niemożliwym jest, aby zostawić tylko "ECU gazu" i wywalić ECU silnika, bo to po prostu pracować nie będzie wcale

 

analogia nazewnictwa: hydropopychacze to szklanki, rama przedniego zawieszenia to kołyska, ława lub sanki, ECU silnika to komputer... etc

 

to że tak nazywają nie oznacza, że ta nazwa jest faktycznie prawidłowa technicznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności