Skocz do zawartości

Głośna praca silnika po wymianie rozrządu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wymieniłem rozrząd (jak Pan Bóg przykazał co 60 tys., razem z pompą wody). W dobrym, sprawdzonym zakładzie, założyli porządny zestaw, komplet rolek, etc. Nie zwróciłem na to uwagi na początku, ale wyraźnie głośniej zaczął warczeć zaraz po starcie i potem na biegu jałowym. Nie przyglądałem się jeszcze temu dokładnie po otwarciu maski (skąd ten warkot, ale wydaje się że z mojej prawej strony, czyli tam gdzie rzozrzad...), ale słychać naprawdę GŁOŚNĄ pracę silnika i trochę się przestraszyłem, bo do tej pory raczej było cicho - Zafira 1,8, 125 KM z 2000 roku.

 

Czy rolki się muszę "wyrobić", czy to wszystko musi się "dotrzeć", czy jak? Pierwszy raz wymieniałem rozrząd, więc nie mam pojęcia czy to normalne czy mam się zgłosić do warsztatu, coby go obejrzeli, czy wszystko jest ok.

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie - nie jestem przewrażliwiony, jest naprawdę GŁOŚNIEJ...

Spalanie jest w normie, nie ma żadnych różnic w mocy, przyspieszeniu, etc...tylko to warczenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłoś sie jak najprędzej

ten odgłos to może być na przykład zbyt mocno napięty pasek (przesadzili z samoregulatorem) lub zbyt luźny (jak wyżej)

może pompa wody jest felerna i łozyska wrzeszczą

w każdym razie dokładnie obejrzeć bo rozrząd to nie żarty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie mega nastraszyłeś

lepiej zdawać sobie sprawe z powagi sytuacji

jesli posypie sie rozrząd to masz w silniku sieczkę i straty liczysz już w liczbach 4-cyfrowych czyli od tysiaka w góre - chyba szkoda troche...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj po południu jestem umówiony na kontrolę.

Ale otworzyłem go wczoraj i posłuchałem przy otwartej masce...warczy bardzo ale wydaje mi się, że bardziej po środku...i przyszło mi do głowy, że może to uszczelka pod kolektorem a nie żaden rozrząd? Czy zmieniając rozrząd mogli coś tam naruszyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naruszyć nie powinni

choć nikt nie widział jak to robili

może zbiegiem okoliczności wydmuchało uszczelkę lub strzelił kolektor

ale to już trzeba obadać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ech...sprawa okazała się banalna....ale niestety kosztowna.

Okazało się, że mam cały wydech do wymiany (przegniły i brzęczy), w dodatku ta część tłumika z tzw. siatką się odczepiła i stąd ten warkot....

Ciekawe ile będę musiał wybulić za cały komplet 3 tłumików.... :mrgreen:((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristoff

Jeśli dobrze kumam Zafira ma 2 tłumiki no moja ma dwa. a ta bańka z przodu to katalizator ja do Zafirki A zapłaciłem 340 zł z montażem i gwarancja na 18 miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tańszych wersjach przyjmij powiedzmy po 200zł/szt (choć może i taniej) a jest 2szt

a siatka - jeśli o elastyczną chodzi - kilkadziesiąt zł - cena zależna od rozmiaru

plus montaż oczywiście z wspawaniem nowego złącza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności