Skocz do zawartości

co sie dzieje z paliwem podczas zasilania lpg


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich niby jezdze na gazie a wciąz dolewam paliwo jakby parowało.

Mam instalke na kompie musze troche przejechac przygazować itd Czy jest mozliwośc ze auto jest zasilane jednoczesnie lpg i pb Co się dzieje z paliwem skoro pompka pompuje go wciąż zawraca gdzieś na wtrysku czy jak odpowiedźcie prosze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali średnio 0,7l na 100km, teraz robi się cieplej, więc silnik szybciej się rozgrzewa i pali mniej, ale w zimę trochę więcej.

A ile koledze spala tego paliwka??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile to dokładnie nie wiem bo ten mój wskażnik tez oszukuje tylko trzeba kiedys zatankowac do pełna i zobaczyć

Stosuje ktos moze wyłącznik pompy paliwa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam Astrę F z LPG i też mi gdzieś uciekało paliwo.Proponuję wejść pod auto i zobaczyć na filtr paliwa,a dokładniej pod taką gumową opaskę.Mnie właśnie pod nią puszka tegoż filtra uległa korozji dzięki soli z dróg itd.Po prostu w momencie kiedy przechodzimy na gaz paliwo krąży w obiegu zamkniętym (nie mam odcięcia pompy i nie zastosuje go) i wtedy paliwo uciekało mi przez otworki wielkości główki od szpilki (tej bez plastiku).W trasie to nie było zauważalne,w garażu też nie.Przy wymianie kół poczułem benzynę,ale nic nie wyczułem dotykiem.Jak robiłem sobie sworznie i silentbloki też nic nie było.Dopiero dziś jak poprawiałem wydech to zauważyłem krople benzyny (bo wyłączyłem LPG).Także sprawdź sobie filtr,wjedź na benzynie na kanał i pod autko,tak coby było ciśnienie w układzie.Z kolei by sprawdzić czy auto jest zasilane dwoma paliwami, odpal auto,przejdź na gaz,podnieś maskę i ściągnij konektorek z + na cewce przy filtrze LPG.Gdy auto zgaśnie,nie pobiera beni,gdy będzie tak dychawicznie chodzić to trzeba do gazowników skoczyć by coś zaradzili.Wg mnie wtedy odpowiedzialny jest za to sterownik i jego ustawienie.Jednakże ja stawiam na filtr.Mnie też wajcha spadała pieronem.Myślałem że wtryski leją,ale po dzisiejszej niespodziance wydaje mi sie,że będzie wszystko OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę pojade niedługo na regulację to powiem żeby to sprawdzili nie wiem o jaki konektorek na cewce przy filtrze ci chodzi

Lub po prostu zamontowac wyłącznik pompy lub wyciągac bezpiecznik podczas jazdySłyszałem rózne opinie że paliwo powinno być w obiegu bo auto się grzeje i chłodzi wtryski itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem rózne opinie że paliwo powinno być w obiegu bo auto się grzeje i chłodzi wtryski itd

 

I to jest prawda, błędem jest montowanie wyłącznika pompy paliwa, ale jak ktoś chce założyć to już jego sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności