Skocz do zawartości

olej castrol


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Mam pytanie bylem na wymianie oleju jak zwykle prosilem o zalanie Castrol magnatec diesel 10w 40. No i zalali przyjezdzam do domu sprawdzam butle ktora mi dali a tam castrol magnatec zwykly 10w 40. 4l napewno wlali do diesla bo widzialem a pozostale 1.5l zwyklego. Pojechalem do nich ale mowia ze paramtry te same itd czy to prwada czy te oleje sie niczym nie roznia??czy wymiesznaie nie wplynie na funkcjonowanie mojego auta?/Prosze o pOmoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleje sa mieszalne w 100% kazdej marki i nie ma znaczenia czy to bedzie minerlny czy syntetyczny. Podzialy na: do diesla i do beny juz dawno sie skonczyly. Kiedys pisali tak bo bene traktowalo sie jako malo wymagajaca jesli chodzi o klase oleju a diesle byly znacznie wybredne pod tym wzgledem. Dzisiaj nie dosc ze sporo jest trbo benzyn to jeszcze i tak wzrosly wymogi w wolnossakach. Dzisiaj to w warsztatach leje nawet do benzyn 5W40 standardowo a klient placi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy wesol i zibi na pewno wiedzą o co biega, ale dla zielonych mała ściąga jak odczytywać przeznaczenie oleju nie patrząc na napisy z przodu butelki:

Każdy olej zwykle na odwrocie butelki ma oznaczenia wg dwóch klasyfikacji – API (amerykańska) i ACEA (europejska).

Oznaczenie klasyfikacji API olejów do silników benzynowych ma literkę „S” –od angielskiego Spark – Iskra, np. SH, SJ, SL…, a do silników diesla „C” –od ang. Compression…chyba nie muszę tłumaczyć, np. CD, CE, CF… (Im druga litera oznaczeń jest wg alfabetu dalsza tym olej jest lepszej jakości).

Oznaczenie klasyfikacji ACEA olejów do silników benzynowych ma literkę „A”, przykłady:

A1 - tzw. oleje lekko bieżne zmniejszające zużycie paliwa

A2 - oleje mineralne standardowej jakości

A3 - oleje najwyższej jakości (syntetyczne i półsyntetyczne);

natomiast do silników diesla literkę „B”.

 

Rzeczywiście sam napis „diesel” u zdecydowanej większości producentów olejów nie ma żadnego znaczenia, bo zarówno z tym napisem jak i bez oleje mają zwykle klasyfikacje „S” i „C” oraz „A” i „B” (-ale nie wszystkich producentów).

Przykład1: olej Mobil 10W40 TurboDiesel ma klasyfikacje:

API: SL/SJ/CF

ACEA: A2/B2/A3/B3

więc nadaje się zarówno do diesla jak i benzyny.

Przykład2: olej Valvoline Diesel 10W40 MaxLife posiada klasyfikacje:

API: CF

ACEA: B3/B4

-ten olej nie posiada klasyfikacji dla silnika benzynowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie miejsce na reklamę,ale kumpel handluje Motulem i ma najniższe ceny,za ten mój zapłaciłem po kosztach bardzo maaaało :lol:

jakby ktoś szukał to proszę:http://www.allegro.pl/show_user.php?search=Pazur00401

mozna powołać się na mnie,a jakby nie było jego ofert,to podam na PW telefon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam.

A ja mam inne pytanie. Mianowicie czy nadal "zalewać" mojego Signum Z20NET olejem Castrol SLX 0w30 czy można innym. Autko ma cztery lata i 73.500 km przebiegu. I jeszcze ile tak naprawdę potrzeba tego oleju na wymianę? Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nadal "zalewać" mojego Signum Z20NET olejem Castrol SLX 0w30 czy można innym.

Można zalewać innym byle to był syntetyk. W/g specyfikacji dla tego silnika przewidziany jest olej w pełni syntetyczny w normie GM-LL-A-025, SAE 5W40.

ile tak naprawdę potrzeba tego oleju na wymianę?

Do silnika Z20NET wchodzi 6 L oleju (z filtrem oleju).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności