Skocz do zawartości

czy to od wtryskiwczy????


Gość carlos vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlos vectra

hej. mam vectre a 2.0 16v 150 km. ma ciezko odpalac i ja nieraz zadusza tak jakby. odpalajac kopci masakrycznie az na odroty nie chce wchodzic. to moze dyc od wtryskiwaczy?? tak ogolnie jak odpali i chodzi to jest wszystko ok . blad jest tylko jeden. sonda. ale u brata w calibrze z takim samym silnikiem tez jest sonda rozwalona a pali normalnie bez problemowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne problemy...

zdejmij puszkę SFI otwórz przepustnicę i zobaczy czy nie masz tam oleju ... jak masz to będzie właśnie przez to. chyba z ci nie ubywa oleju to wtryski albo pompa

a bardziej bym stawiał na czujnik tem. to komputera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlos vectra

olej mi ubywa ale to uszczelka pod misa... to sie dzieje juz od bardzo dawna. oleju nie bierze. ale sprawdzeto na wszelki wypadek zeby miec czyste sumienie :twisted: jutro bede mial czas to pogrzebie przy tym. wtryskiwacze mam zapasowe od va 2.0 8v powinny spasowac. czujnik tem? pali tak niezaleznie od tego czy jest 30 ° c czy tez -30°c.... a u ciebie co bylo przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca nie wiem ...

kolega mówił ze przez głowicę wyła tak wypalona ze gasł sam od siebie ...

i mówił ze olej wpada do wtrysków i przytyka a nic nie będzie ze wymienisz jak dalej je zasmarka jak nie będziesz miał oleju w kolektorze to twoje szczęście

a jak nie to wtryski wymień i tamte zawieś do czyszczenia może być właśnie przez nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlos vectra

sprawdzilem i troszkeoleju jest. ale wyciagalem wtryskiwacze i sa czysciutkie jak nowki. zadnego nawet najmniejszego sladu oleju na nich... a olej moze sie dostawac tym wezem cojest bodajze odpowietrzeniem komory zaworow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtryski od 8V bedą za mało wydajne.

Check się nie zapala?

Proponuję dobrze obejrzeć kablologię od czujnika temperatury na komputer, szczególnie przy samej wtyczce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie sonda.

Olej się spala i prędzej osadza się na świecach, robi taki twardy popiół, który blokuje iskrę.

Jeszcze nie spotkałem popsutej sondy przez to, że olej leci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carlos vectra

Myślę, że nie sonda.

Olej się spala i prędzej osadza się na świecach, robi taki twardy popiół, który blokuje iskrę.

Jeszcze nie spotkałem popsutej sondy przez to, że olej leci.

wiem ze sonda nie ma nic do tego... moze wiesz jaki jest koszt zmiany uszczelniaczy? koles mizaspiewal 250 zl za sama robcizne. wiem ze same uszczelniacze to nie duzy koszt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj do warsztatu zajmującym się tym wymienią ci uszczelniacze splanują głowicę i dotrą zawory

ja za robotę swojej 16 8 zaworów +prowadnice do nich i uszczelniacze planowanie dałem 340zł i miałem głowicę gotową do założenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności