Skocz do zawartości

centralny zamek kierunkowskazy


Gość drozdziel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość drozdziel

witam potrzebuje porady zamontowałem w mojej vectrze a 1,8 centralny zamek na pilot i nie wiem gdzie się podłączyć żeby działały mi kierunkowskazy jak zamykam z pilota samochód proszę o pomoc z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin3450

Witam a oryginalny masz ten C Z czy dokupiony jak mozesz to wstaw foto centralki i jakie sa kolory kabli

 

Poprawiłam post pkt 4.4/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem tak: Dwa przekazniki( takiena kilk aamperow a sterowanie na 12V), dwie diody o pradzie przepuszczania kilka amper( cos kolo 5A), kondensator -elektrolit na napiecie powyzej 12V ale pojmnosci nie pamietam bo i tak sie dobiera pozniej, kostka gretza- uklad 4 diodek jak w zasilaczu ( wystarczy spokojnie taka na 1 A). Prowadzisz kable od centralnego zamka- od sterowania silownikami( jedna para co idzie do silniczka). Wpinasz sie w nie nowymi dwoma kablami i dolutowujesz je do kostki gretza za kostka dalej wstawiasz kondek ale narazie wystarczy jakis nie wiekszy jak 1000uF dalje ciagnies zte kabelki do przekaznikow ( rownolegle do nich). Do przekaznikow ciagniesz staly plus( mozna zabezpieczyc bezpiecznikiem) od przekaznikow dajesz diodki te 5 A i dalej juz do kabelkow od kierunkow. Kable od kierunkow znajdziesz wlaczajac awaryjne i po kolei probowka z jednym koncem na masie auta jedziesz po kablotece czy to przy kierowniczy czy to gdzies w skrzynce bezpiecznikowej czy na jakiejs wiazce. JAk bedzi emigac to znaczy ze trafiles. Tak znajdujesz dwa kierunki osobno lewy i prawy. Wlutowujesz te kable i masz juz migniecie kierunkami czy tez zapalenie ich na kilk asekund. Wielkosc kondensatora wyznacza czas swiecenia kierunkow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drozdziel

no ja dokupiłem ten C Z i wszystko podłączyłem i jest ok tylko zostały mi 2 kable brazowy i biały wczoraj brązowy podłączyłem do zarówki i do masy samochodu i po zamknięciu z pilota miga i chciałbym to podłączyc pod kierunki ale niewiem jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzi eprosciej niz jak ja opisywalem. Odszukujesz te dwa kable od kierunkow w kablotece auta. Dwie diody beda potrzebne ( te 5 amperowe) lutujesz je ze soba odpowiednimi koncami i lutujesz do tego brazowego kabla. Dwa konce pozostale tych diodek dajesz do tych kabli od kierunkow juz ci miga po zamykaniu. Ciekawi mnie od czego tem drugi kable. Moze tez podaje napiecie na kiedunki ale po otwarciu albo poprostu sa to dwa kable na kierunki jedne na lewy a drugi na prawy to wtedy by ni byly potrzebne diody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drozdziel

tak własnie te dwa kable to sa na kierunki to mozna by z jednego podłączyć lewą strone a z drugiego prawa. a tak dokładnie to niewiem tylko gdzie sie podłączyc z tymi kablami pod jakie kable żeby było na kierunki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje prad na obu kablach to wpinaj je do tych co sa od kierunkow. Jak je znalezc to ci podalem wczesniej. Probowka i jedne koniec do masy auta a dtugi mozesz nawet z igla wbijac w kabelki w wiazkach na slepo. Wlaczasz przy tym awaryjne swiatla by jak sie wepniesz w wlasciwy to twoja probowka bedzie tez migac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drozdziel

no to już znalazłem kable do kierunków tylko mam jeszcze 1 problem nawet poważny bo gdy zamykam z pilota czy z kluczyka to ten prąd z centralki jest za słaby bo żarówki się tylko co lekko zaświecają prawie że wcale jest to nie widoczne i co z tym dało by się coś zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności