Skocz do zawartości

skręcanie kierownicy w lewo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam:)

 

Jestem nowy na forum, nie wiem czy mój problem pisze w dobrym temacie, jak nie to przepraszam.

A wiec tak zaczne od tego, Mam corse 1994r. i mam taki problem po wymianie opon na zimówki, cos zaczęło dziać mi sie z samochodem a dokładnie, miałem jakies drgania kierownicy przy prędkosci 100-120 km/h, po jakims czasie drgania sie nasiliły i miałem je juz nawet jak jechałem 50 km/h a czym szybciej tym mocniej normalnie jakby kierownica miała zamiar wyleciec, zajechałem do mechanika i co sie okazało lewe przednie koło było jakby powykrzywiane, teraz mam wymienione na przód i jak narazie jest ok i teraz bardzo delikatnie auto skręca mi w lewo przy prostej kierownicy i mam pytanie czy od takiego czegos tamte koło mi sie mogło tak wykrzywic? i czym to moze byc spowodowane? Sory ze tak duzo ale chciałem dokładnie wyjasnic z góry dzięki za odpowiedz i jak cos nie jasne to prosze pytać

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Kolego sądzę że ono się nie wykrzywiło tylko było źle przykręcone

Czy jak założyłeś na tył to też kręci się krzywo ??

Może opona ma balon to znaczy jest wybrzuszona i robi takie wrażenie

A przy takim biciu mogłeś rozwalić łożyska czy inne podzespoły i teraz ci ściąga

Mam jeszcze prośbę uzupełnij profil w wolnej chwili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedz ale powiem tak, wymieniłem dwa przednie koła na letnie i dwa tylne mam zimówki, nie zakładałem tego lewego przedniego koła na tył bo ono jest juz takie krzywe jakby miało jakiś guz ono juz sie nie nadaje do jazdy, i własnie teraz mam takie cos ze mi kierownice lekko znosi na lewo ale jak jezdze to juz nie ma zadnego walenia kierownicą tylko boje sie zeby nic mi sie nie stało z tym nowym kołem co wymieniłem zeby sie nie wykrzywiło i planuje jechac do mechaniki zamienic juz koła na letnie i zeby mi wszystko wywalzyli dokładnie i wtedy zobacze co bedzie dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam ja mam corse 1.4 swing i mam problem z ustawieniem zbieznosci po 2 miesiacach zjechalem opony do drutow i nie wiem co jest na ustawieniach u mechanika nie ma zadnego bledu a mi ciagnie lekko kierownice w lewo i co tu zrobic? kupilem teraz nowe opony i dalej to samo a zbieznosc ok no i co nie dodalem przy 120 kierownica wpada w wibracje lekkie i buczy w aucie ale jak dociagne do 130 wszystko jest ok cisza i nie drzy kierownica ale zastanawiam sie co z tymi nowymi oponami bedzie za 2 miesiace moze ktos z was mial podobny problem ? ratujcie koledzy!!! :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W corsie nie ustawia się kątów pochylenia ani wyprzedzenia zwrotnicy.

Musisz mieć coś krzywe, albo luz.

A może przy ustawianiu zbieżności nie była ustawiona maglownica w punkcie środkowym?

A może wymieniałeś sworzeń dolny i nie ten masz załozony?(były 2 rodzaje)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności