Skocz do zawartości

alufelgi a zuzycie paliwa


Gość jacusslavus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacusslavus

Witam drodzu Oplowcy.

Ponad rok temu kupilem alufelgi na allegro. Zgodnie do wymiaru moich opon oplowskich salonowych. Nie sa to firmowki ale jakies tansze, choc dla mnie to pieniadze. 4 felgi kupilem za ok 800 pln. Wozek mi spala, duzo. Zimą w miescie (Warszawa) potrafi mi spalic 10 l (1.4 twinport). No i gdzie ten twinport? :D. Mam projekt zeby wrocic do stalowek, firmowek. Czy slusznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga nie ma znaczącego wpływu na zużycie paliwa

szerokość opony owszem, ale nie felga

aluminiowe felgi niosą jeden duży plus: zdecydowanie lepsze chłodzenie hamulców - aluminium doskonale odprowadza ciepło

pomijam wady felg aluminiowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacusslavus

felga spowodowala nieznaczne poszerzenie opony na styku z droga bowiem jest szersza niz na stalowce, choc w zgodzie z karencja.. jak odebralem te felgi wydaly mi sie ciezkie... opel na stronie podaje zuzycie w miescie 7,9 a moje to 10. fqrvia mnie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel na stronie podaje zuzycie w miescie 7,9

taaaaaaaa

a w instrukcji obługi Poloneza czytamy:

"Przekazujemy w ręce Użytkownika nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i bezawaryjny samochód, szczycący się wielona najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi"

 

a tak serio

na stronie to opel podaje ŚREDNIE zuzycie paliwa według jakiejś tam normy ECE

zużycie faktyczne w mieście jest nie do ustalenia, ponieważ w mniejszej wsi będzie palił mniej a w większej więcej, bo i korków więcej

znam ludzi, którym seicento spala 8 litrów bo akurat w takiej aglomeracji sie poruszają

 

jeśli wqrz cie zużycie paliwa to zainwestuj w LPG - 100km będzie cie kosztowało 20-22zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

potrafi mi spalic 10 l (1.4 twinport).

Zacznij szukać gdzie indziej przyczyny takiego spalania a nie w felgach. Jakie było spalanie w zeszłym roku o tej samej porze (zima) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

felga spowodowala nieznaczne poszerzenie opony na styku z droga bowiem jest szersza niz na stalowce

nie pochwaliłeś się jaki rozmiar opon posiadasz,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma istotne znaczenie, ale waga alusow moze byc wieksza niz kol stalowych czyli teoretycznie moze to chyba miec jakistam wplyw na spalanie.. Moje kola letnie sa podkreslam 'zdecydowanie' ciezsze niz zimowe (fakt faktem ze srednica wieksza o 1 cal i kola szersze o 2 rozmiary) aczkolwiek sadzilem ze kola ze stopow lekkich powinny byc odczuwalnie lzejsze niz stalowki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego z tego co ja sie orientuje to duzo zalezy od wymiaru opon bo felgi nic nie maja do tego tzn wiadowmo kupisz 19cali to bd mieć kup takie opony jak producent zaleca i nie bd tego spalania w granicach 10l ja mam 1.6 16v i mi tyle spala w zime jak smigam po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności