Skocz do zawartości

korektor siły hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekmr

Witam.

:/ mam problem z hamulcami, pedał opada mi do spodu i nie wiem gdzie tkwi przyczyna.

wymieniłem zestaw naprawczy w pompie,płyn, szczęki i cylinderek.

Układ był odpowietrzany niejednokrotnie, nic nie pomaga.

Dodam jeszcze że hamulec zablokuje 2koła przednie lecz w samym spodzie i z trudem.

pompując pedałem na włączonym silniku nie podnosi się do góry. czy to może być przyczyna regulatora?:/?:/?

Problem dotyczy Astry 1.4 sedan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko satwiam na pompe. Czasami sam zestaw naprawczy uszczelek nie pomaga. Moze cylinderek jest wyslizgany(ma rysy itp) i przepuszcza albo tloczek tez ma jakis wyszczerbienia. Skoro nie ma wyciekow nigdzie to tylko pompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekmr

to lepiej nową czy można poszukać na szrocie?

 

[ Dodano: Pią Mar 05, 2010 11:42 ]

chciałbym także wykluczyć ten korektor. jest on zamocowany z tyłu na przewodach do każdego koła osobny.

czy możliwe są takie objawy ze pedał będzie leciał do spodu przy ich nieprawidłowym działaniu? czy pedał będzie ok, tylko tył nie będzie hamował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafciio

witam , ja też bym stawiał na pompkę słabo podaje, możesz używaną jak i nową kupić zobacz na allegro

http://www.allegro.pl/search.php?string=pompa+hamulcowa+astra&sourceid=Mozilla-search

te pompki tak od siebie się nie psują ,chyba ze się dolewa często płynu i to brudnego,pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekmr

jak wymieniałem płyn to ten stary był ku mojemu zdziwieniu jakby mętny i brudny. koloru płynu nawet w zbiorniczku ciężko było określić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

http://www.allegro.pl/item919702184_pompa_corsa_b_astra_f_tigra_vectra_a_kadett_e_alum.html

... w/g mnie warto dać stówę ...

... korektor nie ma z tym nic wspólnego ... żebyś tam nic nie grzebał :evil:

ten stary był ku mojemu zdziwieniu jakby mętny i brudny

... bo był na max zużyty ... mętny był bo były w nim opilki starte ze ścianek ... chyba nikt go nie wymieniał dawno ... płyn wymienia sie co dwa lata ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekmr

dla mnie to w tej chwili już oczywiste, teraz będę wiedział, ale dla poprzedniego właściciela chyba nie za bardzo. samochód kupiłem 2 lata temu, wymieniłem wszystkie podstawowe płyny rozrząd i filtry, ale hamulcowy wyszedł mi z głowy. wcześniej wymieniałem co 3 lata i było ok.

 

[ Dodano: Pią Mar 05, 2010 19:26 ]

wcześniej miałem na myśli poprzednie auta :lol:

 

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 15:13 ]

byłem sie teraz pytać znajomego mechanika ale powiedział ze to nie bardzo pompa bo przód hamuje a przy drugim naciśnięciu na pedał pedał nie rośnie.

nie mam teraz pojęcia co to może być.

a to nie może być ten regulator siły hamowania bo cały czas mi to chodzi po głowie?:evil:??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłącze się pod temat z moim problemem.

U mnie na przeglądzie wyszło że tylne prawe koło hamuje dosyć słabo.

Pedał jest sztywny - nie leci w dół, łapie od razu, układ odpowietrzony. Hamulce są takie trochę jakby tępawe, ale to chyba tylko moje wrażenie, bo sprawdzałem u kolegi to działają podobnie.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi, czy może to być wspomniany przez kolegę wyżej korektor siły hamowania?

 

Dodam jeszcze że oba tylne koła mają założone nowe szczęki, cylinderki nie leją - w lecie przy wymianie szczęk i linki od ręcznego wyjąłem wyczyściłęm i zakonserwowałem samoregulatory które są na 100 % ustawione dobrze bo ręczny blokuje oba koła na 4 - 5 ząbku na asfalcie, na podnośniku koła się swobodnie obracają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne prawe koło

hamuje dosyć słabo.

... jest to jak przypuszczasz wina korektora ... niektórzy rozbierają go i kombinują ze sprężyną ... inni wymieniają na nowe(para do wymiany) ...

... jeśli różnica między lewym a prawym kołem nie przekracza 30% hamulce są w normie ...

... u mnie od początku jest różnica - tak jak piszę poniżej 30% więc przegląd przechodzi ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wymieniłem pompę ale problem nadal pozostał, nie ma praktycznie żadnej różnicy.

Kupiłem na szrocie, pompa miała być ok(niby to samochody z Anglii, ze miało być dobre) jak rozebrałem ją to było w niej pełno syfu, jakby kawałki rdzy, takiego nalotu, w ogóle syf. wszystko dokładnie wyczyściłem ale nie wiem czy to załatwiło sprawę. Może były tam już jakieś wżery, nie wiem.

Co o tym myślicie. nadal problemem będzie pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności