Skocz do zawartości

letnie opnony używane czy nowe?


Gość ELFIN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poza tym sam bieżnik to nie wszystko.

Taka "piękna" opona używana może mieć uszkodzoną np: powierzchnię czołową.

Nie da się tego zauważyć podczas zakupu, dopiero podczas szybszej jazdy kiedy zacznie potrząsać samochodem.

Co jeśli takie cudo wystrzeli podczas jazdy np: setką?

Każdy samochód powinien mieć opony w bardzo dobrym stanie, bez względu na markę, moc czy cokolwiek innego.

Przede wszystkim bezpieczeństwo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Mają świętą rację Ci którzy twierdzą, że co jak co, ale na oponach się nie oszczędza....

Dopiero teraz to zrozumiałem, bo zobaczyłem różnice ;)

 

Z moich doświadczeń.....

Jeśli już ktoś chcę "oszczędzać" :beer: i zastanawia się, czy kupić markową "używkę" uznanego producenta, czy tanią budżetową , ale nową oponę:wink: Z tych dwóch opcji polecam jednak używkę

Sam w poprzednim sezonie kupiłem komplet nowych, ale tanich opon i na początku naprawdę bylem zadowolony na zasadzie "po co przepłacać jak nie widzę różnicy" :|

Do czasu, gdy zobaczyłem w jakim tempie się one zużywają i jak zaczęły zachowywać się na mokrym asfalcie ( subiektywnie nawet gorzej niż stare, wydarte, ale z "górnej półki" które miałem poprzednio :beer:;p:| )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad zakupem opon 225/45/18 made in china... lub nad firmowymi używkami np. Bridgestone Potenza RE040A - bo takie dwie jeszcze - dobre - posiadam. W Poznaniu chinki po 250, inne używki po około 350 ale przynajmniej dwuletnie, a nowe około 600 PLN. !

Autkiem robię przebiegi około 30tyś km rocznie a często śmiga nim małżonka z dziećmi na pokładzie.

 

Obecnie posiadam jeszcze Astrę i ma ona założone opony zimowe cińskie - nowe i też kupione w sklepie w Poznaniu. Zrobiłem na nich około 15tyś km i często - większość przy prędkościach około 130km/h. Opony do dziś zachowują się bez zarzutu.

Co mam kupić? Jakie 18' polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się stało.

Kupiłem VESTLIKE SV 308 /chińskie/ za 230 zł/szt. z wymianą - tyle co jeżdżę, dla mnie starczy.

Zimę srogą z wielkimi kopieluchami zrobiłem na Linglong`ach /też chińskie/ i jakoś żyję, a muszę powiedzieć, że parę sytuacji podzderzakowych było - auto całe.

 

Kiedyś również sceptycznie do takiego tematu podchodziłem, bo używałem Kumho - teraz ta firma całkiem całkiem w rankingach stoi /nawet DECR`y/.

 

Dzięki za wszystkie opinie i doradztwo.

 

POZDRO

elfin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stawiaj chinszczyzny kolo Kuhmo albo Hankookow

bo to calkiem inna klasa opon

chinszczyzny sa w najtaszej klasie

a te wyzej wymienione w sredniej

 

mialem przyjemnosc uzywac linglongow i wanli

pozniej mialem coopery a teraz hankooki

nie ma co porownywac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema;

 

Ja bym się nie zastanawiał nad oponami..nowe czy stare? Podczas jazdy autem jak i "uprawiania sexu" ;( liczysz na bezpieczeństwo...a :gumek używanych nikt nie kupuje...chińszczyzny również ;/

Ja pomykam trzeci rok na NOKIANACH i rewelacja. Trzymaja na mokrym i sniegu ;( Polecam. Odradzam markę DĘBICA mikałem i "kaszanka". Na lato to FIReStony - rewelka i przystępna cena.

Płacisz jednorazowo więcej i jeździsz przynajmniej 5 lat lub więcej bez stresu że ci guma pęknie w trakcie;)

 

P.S Mam nadzieje że nie uraziłem nikogo porównaniem ;/

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności