Skocz do zawartości

Astra -Wymiana amortyzatorów i co jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakub512

Witam, dzisiaj byłem na przeglądzie i pan diagnosta nie chciał mi go podbić. Asterką już jeżdżę ponad rok i od dawno wiedziałem że są w niej do wymiany wszystkie amortyzatory, samochód źle się prowadzi po nie równej drodze i jest w nim głośno. Zamówiłem już komplet amortyzatorów wyniesie mnie to 340zł. Co jeszcze należało by wymienić żeby samochód lepiej się prowadził i może żeby było w nim trochę ciszej? Jest to astra f z 94r. silnik 1.6 71KM. Za tydzień mam się pokazać z sprawnym samochodem, groził mi policją jak się nie pokaże(gościu ma trochę poryte pod beretem:))

 

Zmieniłem tytuł na czytelny/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emsi0072007

Fakt, trochę beret ma zryty. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Na pewno osłony amortyzatorów warto zmienić i odboje (bałwanki) też. No poza tym tłuc mogą końcówki drążków, sworznie, gumy na wahaczach, ale to już trzeba sprawdzić co tam jeszcze tłucze, te wszystkie elementy wpływają na prowadzenie auta a co za tym idzie na bezpieczeństwo jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakub512

co sądzicie o takich tanich amortyzatorach? Samochód będzie na nich sztywny tak jak mają nowe astry czy zawieszenie będzie "miękkie"? Ktoś używa takich tanich zamienników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jak wiadomo z zamiennikami różnie bywa

A co jeszcze wymienić to na diagnostyce pewnie ci facet powiedział co jest do zrobienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakiś rok temu wrzuciłem na przód amorki alko po 100 zł /szt i spisują się świetnie. auto jest sztywne i lepiej się prowadzi w zakrętach w stosunku do stanu poprzedniego. poprzednio miałem oryginały GMa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marian132

Ja mam taką sytuację. Astra G, rok 99 przebieg 216000. Miesiąc temu byłem na przeglądzie i wszystko ok. Teraz mechanik mi powiedział, że wszystkie amorki trzeba by zmienić bo są jeszcze orgyginalne i samochód jest miękki. Otworzył mache i zaczoł naciskać jak puścił , to jeszcze się bujnoł z raz czy dwa. W jeździe ciężko mi określić czy auto się dobrze zachowuje, na moje oko jest ok,jakoś się nie kołysze za bardzo. Na przeglądzie tłumienie wyszło 69%. Czy przy tym przebiegu i wieku auta wskazana jest juz zmiana tych amorów czy jeszcze nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie amorki trzeba by zmienić

... ale nie nalegał http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif :) skoro na przeglądzie diagnosta się nie czepiał(nie sugerował wymiany - czyli różnica między lewym a prawym nie jest wielka) to Twoja sprawa czy wymienisz ... w/g przebiegu - pasowałoby ...

groził mi policją jak się nie pokaże

... grozić to może żonie jak mu nie dosoli obiadu ... faktycznie ma zryte lekko - zmień diagnostę ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Teraz mechanik mi powiedział, że wszystkie amorki trzeba by zmienić bo są jeszcze orgyginalne

chce cię naciągnąć.Nie słuchaj go

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcisnąłem do swojego na przód amorki Kayaby. Trzeci rok jeżdżę ok 80tys. zrobione i są jak nowe.

Ja rowież jezdze juz ponad 3 lata na Kayaba. Fakt troche kosztuja ale za to jak sie drogi trzyma.

A ten śmieszny mechanik dokładnie powinien Ci na kartce napisać co jest nie tak i co trzeba wymienić. Po to sie placi 98zl za przeglad, http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif mimo ze masz może juz wybite amorki powinien sprawdzić końcówki drążka oraz sworznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności