Skocz do zawartości

Astra -Wymiana amortyzatorów i co jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

no i teraz juz wiesz dlaczego diagnosta nie zarejestrowal ci tego czegos przedtem - poprostu zebys sie nie zabil

Chyba bardziej miał na myśli pasażerów, którzy zazwyczaj są nieświadomi jakimi autami jeżdżą.

Amorki to podstawa!

 

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 07:40 ]

Mimo że to opel to żadne plastiki mi nie trzeszczą z przodu,

Tylne raczej nie będą miały na to wpływu. Największe wibracje są z przodu, gdzie jest cały ciężar. Również gumy silnika i skrzyni mogą powodować takie trzeszczenie.

Na wszytko jest sposób.. zawsze możesz użyć jakiś smarowideł pod plastiki np silikonu w płynie. Ale to odrębny temat więc nie będę się rozwodził.

 

Wymień tylne amory i ciesz się bezpieczeństwem na drodze (tyle że tylko ze swojej strony)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie, Wiem że temat był wielokrotnie poruszany ale nigdzie się nie mogę doszukać. Chodzi mi o to że czeka mnie wymiana amortyzatorów z przody opel astra G 1,6 16V i tutaj moje pytanie bo widzę że wszyscy piszą i polecają KYB gazowe amorki. Ale trochę martwi mnie fakt ze moja droga do pracy 20 km to same dziury w asfalcie jak na polskie drogi i boje się ze te gazowe będą za bardzo twarde. Szukam olejowych amortyzatorów ale z tego co widzę to takich już chyba nie ma czy się mylę jak tak to proszę mnie poprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość pablo13sty

Witam!

"Odgrzewam" temat, bo nie ma odpowiedzi co przy okazji amortyzatorow nalezy jeszcze wymienic w macphersonie.

Mam zamiar zabrac sie za wymiane w najblizszym czasie, amortyzatory to logiczne, ze musze kupic, ale co jeszcze? Znajomy mi doradzil, ze za jedna robota wymienic tez poduszki amortyzatorow, bo juz moga byc o tylu latach odgniecione. Czy lozyska jesli sa ok to tez lepiej wymienic profilaktycznie? Lozyska sa w astrze g osobno czy razem z poduszka? Odbojniki tez chyba wymienie. Sprawa wyglada tak, ze jak juz rozbiore to nie bede mial jak sie dostac do sklepu wiec musze miec wszystko, a wiec co mam zakupic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Też będę niedługo wymieniał. Znalazłem kayaby tanio ale nie wiem czy nie z chin...

 

Co do wymiany to z tego co się dowiedziałem, wystarczy same armortyzatory a czy resztę to trzeba zobaczyć po rozłożeniu.

 

A więc jeżeli chcesz to kup od razu nowe łożyska i poduszki. Albo jeżeli nie masz żadnych zgrzytów itp. np. przy skręcaniu to zostaw stare.

 

Ja raczej nie nie będę wymieniał nic oprócz amortyzatorów ale... to zależy co zobaczę po rozłożeniu kolumny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo13sty

Też się prawie zdecydowałem na te Kayaby, ale jeszcze w podobnej cenie mam Sachsa. Chcę zrobić raz, a pożądnie, więc kupuję poduszki, odboje i łożyska (oryginały). Czy jest coś tam jeszcze co warto wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Hej, ja już po wymianie. Ciężko było odkręcić niektóre śróby ale po za tym to luz.

 

Naj więcej kłopotu sprowiło mi odkęcenie dekielków z felg i kół :shock:

 

Okazało się że ostatni jak dałem samochód na wymianę okładzin na tyle i wymienę stabilizatorów na przodzie, panowie z serwisu z zielonki poprzekręcali mi gwinty, tak mocno podokręcali śruby że mechanik niemógł odkręcić pistoletem...

 

Dekielków też nie szło odkręcić, 3 mi się udało a przy 4 złamałem klucz... Okazało się że krzywo wkręcona śruba...

 

Na gwintowali mi popsute gwinty i resztę zrobiłem sam...

 

ech...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość pablo13sty

Hej koledzy, kupilem amortyzatory przednie Kayaby i mam pytanie. Otoz jeden wciska sie odczuwalnie lzej od drugiego i po wcisnieciu obu do konca i puszczeniu rownoczesnie ten co lzej sie wciska takze pozniej wraca, o ok jeden centymetr. Teraz nie wiem czy to jest wada czy tak moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności