Skocz do zawartości

Astra -Wymiana amortyzatorów i co jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

z tym pomiarem amorków to takie gówno wielkie jednym słowem. u mnie wyszło nowe 74 - 72, stare które są od nowości na tyle - już 220 000 70 - 72%, kumplowi pokazało na zupełnie zużytych sześćdziesiąt kilka %. nie sugerujcie się tym za bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emsi0072007

Szupek, nie zgodzę się. Na tyle amorki wytrzymują znacznie większe przebiegi. Mam astrę 93r. i o najmniej 300tys przebiegu i amortyzatory oryginalne. Tłumienie 72%, drogi się trzyma. Amorki które mają 60% tłumienia to już złom. Nie zapominaj że na taki pomiar tłumienia wpływa też zawieszenie, przecież np. sprężyny też w jakimś stopniu absorbują drgania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim :)

Postanowiłem podpiąć się pod temat i nie zaczynać nowego. A więc zauważyłem dziś, że tłucze mi amorek z tyłu(Astra II G kombi). No dobra ... przyjechałem do domu, dałem na lewarek, max do góry i się okazało, że koło nawet nie drgnęło do góry. Mocowanie amorka jest dobre, sprężyna cała a koło dalej dotyka ziemi. Stawiam na rozszczelnienie amortyzatora.

 

Szukam więc amorka i zastanawiam się;

*czy kupić gazowy - jest ich dużo, mają po 2 lata gwarancji wszystkie,

* czy kupować odbojniki i osłony tj piszą na niektórych aukcjach na allegro.

Znalazłem kilka amorków do kombi po ok 70 zł sztuka, jak wspominałem gwarancja na 2 lata(znając polskie drogi wymiana za 3-4 lata :))

 

Mogę dać linki

* http://allegro.pl/item943191456_amortyzatory_tyl_astra_2_ii_g_kombi_kpl_2_szt.html

* http://allegro.pl/item946827066_amortyzatory_opel_astra_g_ii_2_kombi_tyl_gazowe.html

i odboje z osłonami(chociaż nie widziałem żeby ktoś tego używał)

* http://allegro.pl/item955941031_oslony_i_odboje_opel_astra_ii_g_przod_jakosc.html

 

proszę pisać :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*czy kupić gazowy - jest ich dużo, mają po 2 lata gwarancji wszystkie,

Jak Ci sie dobrze jeździło na olejowych to nie zmieniaj typu.

 

Oboje uzyj starych jak sa ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowe, gazowo olejowe i olejowe podobno takie same... , stare odboje nie wiem w jakim stanie-wykręcę za tydzień to się dowiem. Natomiast zastanawiam się nad osłonami do amorków... niby nikt nie używa, ale faktycznie piach by się nie sypał i kurz a fajnie byłoby pojeździć rok czy 2 dłużej

 

[ Dodano: Nie Mar 14, 2010 19:10 ]

temat kończę, kupiłem gazowe + osłony~taniej wyjdzie w przyszłości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakub512

Które są twardsze? a które wytrzymalsze? Z tego co wyczytałem na necie , to te które kupiłem są gazowe

przenie:

Optimal A-8102G

http://www.gawelmoto.pl/sklep/product_info.php/products_id/158

 

tylne:

optimal A-1829G

http://www.iparts.pl/czesc/amortyzator,opel,astra-f-56_-57_-1991-09-1998-09,1-4-si-82km,84-376-1803-100121-2035846-0-129-32274553.html

 

Dzisiaj wieczorem, biorę się za wymianę :P

 

Miał ktoś amorki tej firmy? Jeśli tak to niech wyrazi tutaj swoją opinię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze drogi olejówki więcej wytrzymują

a firma - nie jest to rewelacja w żywotności - czy to zawiecha czy łożyska, na chyba że są jeszcze ze starej zachodniej linii ale te są droższe od tej azjatyckiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te z jestem zdania, ze na podwoziu na naszych drogach nie ma co oszczędzać. Nawet nie wiesz kiedy wjedziesz w jakaś hopkę na zakręcie lub dziurę i nawet nie zdążysz zareagować. A przy większej prędkości to tylko kaplica...

 

A jakbym miał mieć w moim oplu amory gazowe, to trzeszczenie plastików na każdej dziurze i kostce doprowadziłoby mnie do szału ;)

 

Mam nadzieję, ze pomimo negatywnych opinii jesteś/będziesz zadowolony, bo przecież to Ty będziesz jeździł swoim autem i to Twój budżet zmniejszył się o kilkadziesiąt zł :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jakub512

Na przód już założyłem, dzisiaj robię tył, zrobiłem dzisiaj z 15 Km i jeździ się rewelacyjnie. Wcześniej przy 110 km/h bałem się że zaraz wylecę z drogi bo mocno bujało ten samochód i trochę "tańczył" po drodze. Teraz nawet nie czuje takiej prędkości, nie są zbyt twarde ani zbyt miękkie, są takie po środku, jak dla mnie rewelacja. Mimo że to opel to żadne plastiki mi nie trzeszczą z przodu, chyba że zaczną na tyle pow ymianie amorków ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności