Skocz do zawartości

jak naprawić antenę po demolce w astrze III kombi


Gość kabgaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

zdemolowali mi antenę radiową w dachu tak że wyłamano gwintowane gniazdo do wkrecenia bata anteny. chciałbym te szkody naprawić sam ale nie bardzo wiem co w jakiej kolejności porozkładać i przedewszystkim jak zdemontować to co pozostało w dachu i jak wymienić na nowe.

czekam na Wasze sugestie

pozdrawiam, K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć plastikową osłonę podsufitki z tyłu i odchyl podsufitkę

odkręć śrubkę na klucz 110 o ile pamiętam i dasz radę zdjąć z dachu podstawę anteny

kup za 20-30 zeta najtańszą antenę do opla i zamontuj w miejsce posiadanej - większość anten dachowych ma odłączany kabel radiowy od podstawki więc robota nieskomplikowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrałem się do roboty mimmo paskudnej pogody i:

"odkręć plastikową osłonę podsufitki z tyłu i odchyl podsufitkę"-tu się zaczyna problem bo po odpieciu gornej osłony plastikowej nie ma mowy o dostaniu sie do mocowania anteny ani tez do odpiecia kostki antenowej. wydaje się że należy zdja plastiki osłaniajace tylnie słupki??. poza tym mocowanie gniazda anteny jest w belce tylniej dachu i brakuje mi przegubu w ręce aby tam sie dostac-jak to naprawdę się ściąga???

 

zastanawiam się tez nad montażem tzw. płetwy - czy ktoś z Was to montował? czy potrzebny jest dodatkowy otwór w dachu?

pozdr. K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrałem się do roboty mimmo paskudnej pogody i:

"odkręć plastikową osłonę podsufitki z tyłu i odchyl podsufitkę"-tu się zaczyna problem bo po odpieciu gornej osłony plastikowej nie ma mowy o dostaniu sie do mocowania anteny ani tez do odpiecia kostki antenowej. wydaje się że należy zdja plastiki osłaniajace tylnie słupki??. poza tym mocowanie gniazda anteny jest w belce tylniej dachu i brakuje mi przegubu w ręce aby tam sie dostac-jak to naprawdę się ściąga???

 

zastanawiam się tez nad montażem tzw. płetwy - czy ktoś z Was to montował? czy potrzebny jest dodatkowy otwór w dachu?

pozdr. K.

trzeba na tyle opuścić podsufitkę aby dać radę odkręcić nakrętkę trzymająca od spodu stopę anteny. Trochę trzeba się pogimnastykować kabelek powinien byc na tyle długi aby dało sie wtyczkę wyciągnąć do rozłączenia. W nowszych wtyczka jest połączona zasilanie i sygnał anteny(koncentryczny cienki). Mały nożyk będzie potrzebny do wciśnięcia zapadki aby rozłączyć to połączenie i potem odkręcić wspomnianą nakrętkę. No i przede wszystkim trzeba mieć stopkę na podmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecotec

"trzeba na tyle opuścić podsufitkę aby dać radę odkręcić nakrętkę trzymająca od spodu stopę anteny" - rozumiem że muszę jednak zrzucić plastiki tylnich słupków a podsufitkę odchylić do przednich fotrli aby się dostać do belki dachowej w której jest zamontowana antena?

z podstawy anteny wyłazi kabel - czy poza kluczem płaskim lub oczkowy (przy nisko opuszczonej podsufitce te narzędzia odpadają) jest inny sposób na odkrecenie podstawy?

pozdr. K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne to troche bo w Fce tez bez problemu po zdjeciu tej gornej listwy mozna sie tam dostac (a az tak bardzo to to sie tam nie rozni)

moze wystarczy zdjac ten plastik tylko z jednej storny

wtedy ci to pod skosem opadnie i juz bedziesz umial dojsc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecotec

"trzeba na tyle opuścić podsufitkę aby dać radę odkręcić nakrętkę trzymająca od spodu stopę anteny" - rozumiem że muszę jednak zrzucić plastiki tylnich słupków a podsufitkę odchylić do przednich fotrli aby się dostać do belki dachowej w której jest zamontowana antena?

z podstawy anteny wyłazi kabel - czy poza kluczem płaskim lub oczkowy (przy nisko opuszczonej podsufitce te narzędzia odpadają) jest inny sposób na odkrecenie podstawy?

pozdr. K.

Tak by było najprościej ale nie ma sensu rozbierać pól auta.

Wymieniałem stopkę w astrze F bez ściągania plastików odchylając podsufitkę. Teraz wymieniam w astrze G (co dziwne po 3 latach sparciała uszczelka pod stopka, też nic nie rozbierałem tylko odchylając podsufitkę). Kluczami dostałem się do śruby przez lampkę bagażnika.

Mam też od 2mc astrę H jutro popatrzę jak tam podejść ale nie sądzę aby sie tak nie dało jak w poprzednich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak by było najprościej ale nie ma sensu rozbierać pól auta. Kluczami dostałem się do śruby przez lampkę bagażnika.

Mam też od 2mc astrę H jutro popatrzę jak tam podejść ale nie sądzę aby sie tak nie dało jak w poprzednich.

"

 

niestety-dostęp jest przez dziurę=otwór technologiczny belki dachu która jest pod kątem przeciwnym do dostępu.

jeszcze raz rozłożyłem pokolei: uszczelkę, górny plkastik i na tym koniec bo nie wiem który element z plastików ściągać-osłon słupków nie chciałbym demontować ze względu na niewidoczne zaczepy. opuszczenie podsufitki przy tak zdemontowanych plastikach grozi jej połamaniu :) .

czekam na kolejne Wasze sugestie

pozdr. K.

 

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 23:22 ]

zdesperowany kupiłem sobie książke "sam naprawiam astra III" no i dalej kicha :P - prozaiczny opis ... zdejmij osłone plastikową, odkręć antenę itp.

ale zawezmę się, rozbiorę plastiki tylnich słupkow i zrobię to sam pod warunkiem iż uda mi się kupić oryginalna stopkę pod antenę.

przy okazji jeśli ktoś z Was wie gdzie można ją kupić za normalne pieniądze (w aso 160 zł) lub ma zbędną stopkę to z chęcią kupię.

pozdrawiam, K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności