Skocz do zawartości

zarowki h7, led - a swiatla mijania


Gość jacusslavus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacusslavus

w necie mozna kupic takie zarowki. sa energooszczedne, co wazne.

- czy one spelniaja wymogi normalnych swiatel mijania?

- czy to tylko odpowiednik swiatel dziennych?

- czy mozna je uzywac w nocy?

- czy to ma jakas homologacje?

- a co policja na to?

 

dzieki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyk bys szukajki to bys widzial ze niedawnobyltemato tym z linkiem do aukcji nawet

 

homologacji na tych "zarowkach" nikt nigdy nie widzial

a o swieceniu tym sobie w nocy to - niby jak maklosz czy lustro rozczepiac takie swiatlo

 

to jest totalny badziew i wymysl jakiegos piwnicowego prywaciaza

 

a jak chcesz oszczedzac na energii to ci powiem tylko tyle ze ktos madrykeidys wyliczyl ez przejechanie 100km an wlaczonych swiatlach mijania zwieksza zuzycie o kieliszek paliwa

 

wiec albo zalozysz se osobne swiatla do jazdy dziennej (tu tez stosuj sie doodpowiednich przepisow) albo pomysl se o tym jednym kieliszku i bedziesz wiedzial co to za oszczednosc by byla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość simongno

WItam. Pracuję w hurtowni motoryzacyjnej i już odpowiadam jak te żarówki do jazdy dziennej są kompatybilne z naszymi przepisami drogowymi. Otóż ja osobiście sprzedaję tylko i wyłącznie zestawy do jazdy dziennej Philipsa.

dokładnie jak te tutaj przedstawione. Mają one homologacje unijną i mogą być stosowane na terenie całej Unii tylko i wyłącznie w ciągu dnia. W razie pytań pisać jestem do dyspozycji.

 

link usuwam -sprytne obejscie zeby cos sprzedac na forum

Gawlak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pamietam ze kiedys czytalem o homologacjach lamp do jazdy dziennej i ni ejest to takie proste. Szkoda ze starcilem kontatkty z kolesiami z uczelni bo pamietam ze jedne pisal wlasnie o oswietelniu. Odpowiem wam ze stosowanie jakich kolwiek lamp dodatkowych zakladanych powoduje ze taki zestaw nie moz emiec hologacji na oswietlenie. Pomyslcie chwile czy podpasowane klosze powiedzmy od punto do astry przejda badania techniczne na przegladzie corocznym? Odrazu wam odpowiem ze nie. Czy zmiany takie jake sie do niedawna robilo- przedluzanie maski tak by przykrywaly lekko swiatla jest zgodna z prawem? Odpowiem wam ze nie. Nie mozna zmieniac wie cnie kombinujcie. Oswietlenie musi byc firmwe od danego auta z zarowkami czy tez palnikami uwzglednionymi na opisie lampy i zgodnie z jego przeznaczeniem itd. Nie mozna stosowac jakichs wydumek w stylu H7 opartych na diodach itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna stosowac jakichs wydumek w stylu H7 opartych na diodach itp.

to jest czywiste

tu jednak radzono koledze zeby kupil dodatkowe swiatla takie z homologacja do jazdy dziennej i zrodlem swiecenia - bo albo zarowki albo diody - to tez jest odpowiednio w tej homologacji zakodowane - nie pamietam tylko dokladnie tych oznaczen

 

i takie mozna miec - ja osobisice mam juz od kilku lat bez problemu to przechodzi przeglady coroczne i kontrole na drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolegu musze cie zmartwic. Nie mozna miec. Zadne tam z allegro swiatelka z homologacja nie moga byc dolozone do auta. Musi to byc sprawdzone przez odpowiedni instytut. To ze przechodzi przeglady itp to nie wazne. Ja moge nawet zarejestrowac anglika bo wlasciciel stacji diagnostycznej to rodzina ale nie oto chodzi. Sek w tym z erozjedziesz kogos na drodze to auto bedzie brane pod lupe i wyjdzie wszystko. Nie wiem czy wiesz ze np jazda z naderwanym zderzakiem czy np bez obudowy lusterka zewnetrznego ( nawet gdy wklad lustrzany jest cały) kwalifikuje auto do odebrania dowodu. Co innego ze wladza nie sciga az tak mocno a co innego zgodnosc z prawem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa to zadne lampki z allegro a lampy do jazdy dziennej ze zanczkiem E i homologacja do jazy dziennej

i nie przechodzi to przegladu po znajomosci ani inynch tego typu tylko dlatego ze to sa walsnie swaitla do jazdy dziennej ktore stosowac mozna

i nie kosztuja 30 czy 50 zl ani anwet 100 tylko to oryginalny kompelt za prawie 400zl

 

o oraynch zderzakach i inynch tego typu mowy tu nie bylo - auto to auto i ma byc w 100% sprawne - pczynajmniej taka moja filozofia i u mnie zawsze tak jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności